Balandžio 12 d. spektakliuku „Velykų belaukiant“ pradžiuginome vaikų darželio „Šaltinėlis“ mažuosius mūsų draugus. Tikimės, kad vaikučiams patiko pasakos herojai bei šokėjai.Balandžio 10 d. sulaukėme savo draugų – Jaunųjų Maltiečių iš Ignalinos. Jie atvažiavo su gausiomis vaišėmis. Atsidėkodami, parodėme nuotaikingą Velykinį spektakliuką, vėliau žaidėme žaidimus, vaišinomės arbata.Balandžio 5 d. sulaukėme svečių iš Vokietijos. Visi kartu smagiai praleidome popietę: šokome, dainavome, žaidėme. Kaip ir kiekvieną kartą vaikai neliko be dovanelių. 


Kovo 25 d. Užbaigdami „Savaitę be patyčių“ kepėme „Laimės“ sausainius. Kiekviename sausainėlyje buvo įdėti gražūs palinkėjimai apie laimę ir sėkmę. Dalindamiesi „Savaitės be patyčių“ nuotaikomis, sukūrėme draugystės knygą.Kovo 24 d. Draugiškumo vedami nusprendėme surengti vaikams estafetes. Šauniai parungtyniavus – nugalėjo vaikų draugystė, kurią šventėme besivaišindami saldainiais. Vakare ruošėmės pyrago kepimui. Visi draugiškai skanavome savo pačių iškeptą pyragą, spėliojome mįsles, draugiškai bendravome.Kovo 23 d. Norėdami parodyti, kokios skaudžios gali būti patyčios, žiūrėjome ir aptarėme filmą „Gerumo stebuklas“. 


Kovo 22 d. Įpusėjus savaitės be patyčių veiklai, organizavome draugišką viktoriną, kurios metu, vaikai pasiskirstę komandomis, atsakinėjo į įvairius klausimus, sprendė galvosūkius. Pralaimėjusiųjų nebuvo. Visi liko apdovanoti, o svarbiausia kupini geros nuotaikos.Kovo 21 d. Tęsiant „Savaitės be patyčių“ veiklą, mus aplankė VSAT bendruomenės pareigūnė – vyr. specialistė Jolanta Vaickuvienė. Pareigūnė papasakojo apie VSAT veiklą, parodė informacinį filmuką, pakvietė vaikus lankyti jaunojo pasieniečio būrelį. Po susitikimo, tęsiant mūsų Centro tradiciją, miestelyje dalijome pačių darytas gėles ir sulaukėme teigiamų emocijų iš aplinkinių.Kovo 20 dieną minėjome Žemės dieną. Šia dieną paminėjome įkeldami vaikų darytus ir dekoruotus inkilėlius, piešdami Laimės namelį, kuris simbolizavo saugų prieglobstį.Kovo 19-tą dieną startavo „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ Pirmąją dieną vaikai kūrė emblemas patyčių prevencijos tema. Gavosi labai spalvingos ir smagios emblemos, kuriomis pasipuošė tiek vaikai, tiek centro darbuotojai.Kovo 14 d. pas mus lankėsi Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Neringa Patiejūnaitė, kuri pasakojo apie sveiką ir pilnavertę vaikų mitybą. Vaikai sužinojo, kas yra sveikas gyvenimo būdas, kokia naudą organizmui suteikia pakankamas skysčių vartojimas ir gavo daug informacijos apie netinkamus užkandžius. Vaizdingai buvo pasakojama apie valgymo sutrikimų ligas. Išgirdę apie jas, visi pasižadėjo valgyti pusryčius, net ir košes. Džiaugiamės, kad vaikai labai aktyviai dalyvavo užsiėmime, daug diskutavo sveikos mitybos klausimais. 

Kovo 11 d. minėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 28 – asias metines piešdami plakatą su plevėsuojančia Lietuvos vėliava ir iš jos išskrendančiais paukščiais, kurie simbolizuoja laisvės skrydį. Vėliau žiūrėjome filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“ apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje, kur sotesnis gyvenimas atrodė vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas.

  

Kovo 3 d. dalyvavome Palūšėje vykstančiame renginyje - „Trauk stintelę“. Vaikai turėjo galimybę pamatyti kaip yra gaudomos stintos, sužinoti daugiau apie augaliją ir gyvūniją, esančią mūsų krašte, pajodinėti poniu, dalyvauti pasieniečių rengtose estafetėse bei linksmai pasibūti grupės „Balius“ koncerte.

 Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras siūlo psichologo darbą (0,5 et.)

 Reikalavimai

·         Aukštasis universitetinis išsilavinimas ir psichologo kvalifikacija.

·         Gebėjimas sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu valstybine kalba.

·         Gebėjimas teikti psichologinę pagalbą įvairių psichologinių problemų turintiems vaikams ir suaugusiems.

·         Gebėjimas planuoti, inicijuoti, derinti, dalyvauti bendruose įstaigos renginiuose.

·         Gebėjimas  bendrauti su  vaikais ir jų tėvais, bendradarbiauti su įstaigos specialistais


Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio minėjimas - ypatinga šventė, vienijanti lietuvių tautą visame pasaulyje. Vasario 26 d. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro vaikai ir suaugę, vedini bendrystės jausmo bei noro linksmai ir išradingai paminėti šią džiugią sukaktį, nusprendė  paminėjimą  susieti su pyne – juk pynė simbolizuoja jungtį tarp praeities ir ateities, tad nupynę 100 trispalvių apyrankių, kartu su šokių ir dainų pyne dovanojo senoliams, gyvenantiems Mielagėnų pal. J. Matulaičio parapiniuose globos namuose, ir mažyliams, lankantiems Ignalinos ,,Šaltinėlio‘‘ mokyklos Didžiasalio skyrių.Vasario 16 dieną turėjome unikalią galimybę švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, kito sulauks tik mūsų anūkai. Tą dieną prisijungėme prie Ignalinos rajono savivaldybės organizuotos akcijos ,,100 laužų Lietuvos ateičiai“. 18 val., kartu su viso rajono laužais, suliepsnojo laužas ir mūsų namų kiemelyje. Laužo šviesoje ir šilumoje klausėmės sveikinimo žodžių Lietuvai ir kaip tikri signatarai pasirašėme pasižadėjimą:

,,Prižadu saugoti Lietuvą ir rūpintis ja bei jos žeme.

Prižadu mylėti ją iki paskutinės sekundės, kuria kvėpuoju.

Myliu Lietuvą!“.

O tuomet visi vieningai piešėme trispalvę ant sniego. Su dideliu entuziazmu ir meile piešta ji buvo tokia ryški, tokia graži. Labai džiaugiamės galėdami parodyti visai Lietuvai, kas yra meilė Tėvynei ir kokia ji mums brangi.Užgavėnės – tai metas, kai bandoma išvaryti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Vasario 13 d. riksmais, liepsnojančiu laužu, trankiais šokiais ir smagiais žaidimais žiemą išvyti susirinko nemažas būrys vaikų ir suaugusiųjų, pasipuošusių pačių pasigamintomis kaukėmis.   Sausio 17 d. mus aplankė Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Neringa Patiejūnaitė, kuri labai vaizdžiai pasakojo bei rodė trumpametražinius filmus apie psichoaktyvių medžiagų  žalą žmogaus organizmui.Sausio 16 d., mūsų nameliuose įvyko eglutės atsisveikinimo šventė  į kurią palydėti eglutės atvyko Kalėdų bobute su savo pagalbininkais – nykštukais. Bobutė atvežė vaikams skanėstų, bet taip paprastai jų neatidavė: vaikai žaidė linksmus žaidimus, šoko, deklamavo. Atsisveikinant Kalėdų bobutė pasiėmė su savimi eglutę ir išvyko.Sausio 14 d. vykome į Paliesiaus dvarą, kur žiūrėjome muzikinį spektaklį „Prieskonių indo paslaptis“ apie gėrį ir blogį. Po spektaklio vaikai turėjo galimybę sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kur darė savo „Naminukams“ namelius.Gruodžio 12 d. tradiciškai sulaukėme svečių iš Vokietijos Raudonojo kryžiaus draugijos, kurie perdavė vaikams dovanelės nuo Šv. Mikalojaus. Atsidėkodami vaikiai parodė svečiams trumpą programėlę. 


Sausio  5 d.  kaip ir kiekvienais metais sulaukėme savo draugų – jaunųjų maltiečių. Visi kartu smagiai praleidome laiką: žaidėme Kalėdinius žaidimus, šokome. Svečiai atsidėkodami vaikams paliko saldžių dovanėlių.


Sausio 4 d.  vyko susitikimas su Ignalinos rajono meru. Susitikimo metu Ignalinos rajono meras pasveikino vaikus ir darbuotojus su naujaisiais metais ir įteikė vaikams saldžių dovanėlių. Gruodžio 16 d.  Dienos centro vaikų grupė vyko į Vilniaus kamerinį teatrą, kur žiūrėjo spektaklį „Detektyvine Kalėdų istorija“ .                          PRANEŠMAS APIE BIUDŽETINĖS ĮSTAIGOS NAUJOJO DAUGĖLIŠKIO VAIKŲ GLOBOS NAMŲ REORGANIZAVIMĄ

Pranešame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.97 straipsnio 3 ir 9 dalimis, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 21 punktu, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo 4 ir 14 straipsniu ir Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 23 d. sprendimu Nr. T-138 „Dėl sutikimo reorganizuoti Naujojo Daugėliškio vaikų globos namus prijungiant prie Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro", 2017 m. gruodžio 4 d. parengtas biudžetinės įstaigos Naujojo Daugėliškio vaikų globos namų reorganizavimo sąlygų aprašas.
Teikiame duomenis apie reorganizavimo procese dalyvaujančius juridinius asmenis:
1. Reorganizuojama biudžetinė įstaiga, kuri kaip juridinis asmuo baigs veiklą - Naujojo Daugėliškio vaikų globos namai:
1.1. pavadinimas - Naujojo Daugėliškio vaikų globos namai;
1.2. teisinė forma - biudžetinė įstaiga;
1.3. buveinė - Mokyklos g. 9, Naujojo Daugėliškio sen., Naujojo Daugėliškio k., Ignalinos r.
1.4. kodas -155633789;
1.5. registras, kuriame kaupiami duomenys apie įstaigą - Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registras.
2. Reorganizavimo procese dalyvaujanti biudžetinė įstaiga, kuri kaip juridinis asmuo po reorganizavimo tęs veiklą - Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras:
2.1. pavadinimas - Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras;
2.2. teisinė forma - biudžetinė įstaiga;
2.3. buveinė - Pupienos g. 4, Didžiasalis, Ignalinos r.
2.4. kodas -155626061;
2.5. registras, kuriame kaupiami duomenys apie įstaigą - Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registras.
Su parengtomis reorganizavimo sąlygomis, po reorganizavimo veiklą tęsiančio Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro nuostatų projektu ir reorganizavime dalyvaujančių biudžetinių įstaigų praėjusių trejų finansinių metų finansinių ir biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniais, finansinės būklės ataskaitomis ir žemesniojo lygio biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitomis galima susipažinti atitinkamai:
Naujojo Daugėliškio vaikų globos namuose, adresu Mokyklos g. 9, Naujojo Daugėliškio sen., Naujojo Daugėliškio k., Ignalinos r. (telefonas pasiteirauti Nr. (8 386) 48 882);
Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centre, adresu Pupienos g. 4, Didžiasalio k., Ignalinos r. (telefonas pasiteirauti Nr. (8 386) 59 200).

 

 


Gruodžio 9 d. Forum Cinemas kvietimu vykome į Vingio kino teatrą Vilniuje, kur žiūrėjome animacinę komediją ,,Slaptas augintinių gyvenimas". Filmą su šypsena, garsiu juoku žiūrėjo visi, net ir vyresni su dideliu susidomėjimu stebėjo šuniuko nuotykius. Po didelės juoko dozės važiavome į Katedros aikštę pamatyti gražiausios Europos eglutės. Jos grožis pakerėjo ir mus. Bet kadangi kiekvienais metais vyksta kova tarp Vilniaus ir Kauno kalėdinių eglučių, nutarėm nuvykti į Kauno rotušės aikštę ir įvertinti laikinosios sostinės eglutę. Kaip ir mes visi skirtingi, taip ir nuomonės išsiskyrė, kuri eglutė gražesnė. Tačiau visi taikiai ir pilni įspūdžių išvykome namo.Gruodžio 1 d. Mūsų nameliuose vyko „Šventė sau ir draugams“, į kurią susirinko daugybė draugų ir pažįstamų.  Šventes metu vaikai šoko dainavo ir net vaidino, o atvykę svečiai džiugino vaikus sveikinimais Centro gimtadienio proga ir, žinoma, dovanomis.Nuo lapkričio 20 d. iki lapkričio 26 d. vyko vaikų teisių savaitė. Per šią savaitę vaikai prisiminė ne  tik savo teises ir pareigas, bet ir smagiai praleido laiką: žaidė žaidimus, sprendė kryžiažodžius, piešė piešinius, diskutavo, kepė „Draugystės“ pyragą. Lapkričio 16 d.  minėjome tarptautinę tolerancijos dieną. Šiais metais Tolerancijos simboliu tapo rankos. Naudodami šį simbolį piešėme rankas, akcentuodami, kad visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters. Tarptautinės tolerancijos dienos tikslas buvo išsiaiškinti žodžio Tolerancija reikšmę. Džiaugėmės vaikų sumanumu ir kūrybingumu diskutuojant tolerancijos tema.Lapkričio 8 d. mus aplankė Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Neringa Patiejūnaitė, kuri labai vaizdžiai pasakojo apie alkoholio žalą žmogaus organizmui. Vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi tikrų pasakojimų, žiūrėjo nuotraukas, kuriose buvo pavaizduoti alkoholio pažeisti organai. Bet labiausiai visus sudomino girtumo akiniai, juos užsidėti užsinorėjo net darbuotojai. Girtumo pojūtis dėvint šiuos akinius yra toks aiškus, jog mums nebeliko kitos išeities kaip suprasti, jog besaikis alkoholio vartojimas kelią tikrą pavojų.Spalio 31 d., vykome į Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro organizuotą sportinį renginį ,,Stipresni už vėją - 2017". Čia futbolo varžybose rungtyniavome su draugais iš Utenos, Molėtų ir Aulelių vaikų globos įstaigų. Komandų treneriais buvo ,,Utenio" futbolo komandos žaidėjai. Mums netrūko nei azarto, nei greičio. Nors pirmos vietos nelaimėjome, tačiau be konkurencijos buvome pripažinti aktyviausia palaikymo komanda. Daugiausia džiaugsmo suteikė, jog po tarpusavio varžybų kiekviena vaikų komanda rungtyniavo su profesionaliais ,,Utenio" žaidėjais. Prarastas jėgas atgavome valgydami kareivišką košę, kurią užgėrėme saldžia arbata. Esame dėkingi už puikias atminimo dovanas organizatoriams ir ,,Utenio" komandos žaidėjams bei treneriams. Po sportinių rungtynių buvome pakviesti į teminę Helovino diskoteką, kur linksmybės tesėsi iki sutemos. Džiaugiamės nuvykę į šį tradicinį renginį ir tikimės sulaukti pakvietimo kitais metais.Spalio 30 d., dalyvavome į Lietuvos Respublikos Seime vykusiame ketvirtajame vaikų globos įstaigose veikiančių Vaikų tarybų atstovų susitikime, kuriame aptariame vaikų globos įstaigose augantiems vaikams rūpimus klausimus: kaip tinkamai pasiruošti savarankiškam gyvenimui, jo galimiems iššūkiams ir išbandymams, kas svarbu žinoti ir kas laukia jų atėjus į suaugusiųjų pasaulį. Spalio 13 d., sulaukėme mūsų draugų iš „Barclay“. Šį kartą mūsų draugai pristatė naujovę – parasparnio stimuliatorių, kurissuteikė vaikams galimybę parasparnį ne tik suvaldyti, bet ir nutupdyti į tikslo vietą, bei įgyti virtualios realybės patirčių. Po pramogų, kartu su svečiais gaminomės meksikietišką „čili“ troškinį. Saulėtą rugsėjo 29 dieną Didžiasalio "Ryto" gimnazijos stadione vyko didelis sujudimas - ten šurmuliavo Didžiasalio seniūnijos organizuota kasmetinė rudens šventė. Šių metų tema – kulinarinis paveldas. Besišypsantys žmonės vaišino patiekalais iš savo užauginto derliaus, dalinosi senelių, prosenelių receptais. Stalelį "Svečiuose pas močiutę" paruošėme ir mes. Visus norinčius vaišinome šviežių kopūstų troškiniu, virtomis bulvėmis su lupena, orkaitėje keptais obuoliais, slyvų pyragu bei kmynų arbata. Už žmonių juoką garsiau skambėjo tik šaunių muzikantų skleidžiama muzika. Mūsų talentingieji vaikai taip pat parengė pasirodymą - susirinkusiems svečiams dovanojo du šokius. Dėkojame žiūrovams už aplodismentus. Šventė neprailgo. Buvo smagu susirinkti ir pabūti drauge.Vykdomas projektas „Gyvenimo skonis“

 

    2017 m. gegužės 31 d. Didžiasalio vaikų globos ir socialines paramos šeimai centre startavo naujas projektas "Gyvenimo skonis". Pasitelkiant charizmatiškus lyderius projektu siekiama turtinti jaunimo patirtį, ugdyti kilnias ir pagarbą keliančias vertybes.
    Pirmieji projekto svečiai buvo MyHero komandos nariai. MyHero! – sporto ir sveikos gyvensenos judėjimas, vienijantis daugiau kaip 30 000 narių visoje Lietuvoje.

    Šio judėjimo tikslas - sveikatinti tautą per sportą, mitybą ir sąmoningumą.  MyHero komandos nariai per savo asmeninių istorijų pasakojimą siekė perduoti vaikams sveiko ir aktyvaus gyvenimo skonį. Visi dalyvavę susitikime turėjo progą įdomiai, linksmai ir prasmingai praleisti laisvalaikį. MyHero komanda taip pat metė jaunimui iššūkį – būti paruoštiems ir pravesti viešą treniruotę savo draugams ir bendramoksliams.     Spalio 6 d. įvyko susitikimas su Lietuvos gatvės šokių žvaigžde – Dainiumi Žebrausku (Skruzdėliuku). ANT studijos vadovas, buvęs daugkartinis šalies sportinės gimnastikos čempionas, kadaise populiarios grupės „RSA“ lyderis, projekto „Big City Boys“ narys, muzikos prodiuseris, daugelio šalies turnyrų organizatorius bei vedantysis susitikimo su vaikais metu pamokė ne tik šokio judėsių, bet ir įvairių gyvenimo tiesų. Tai buvo labai gyvas, idomus, atviras ir kviečiantis susimąstyti pasakojimas pie atsakomybę, motyvaciją ir pagarbą, pasirinkimus, tikslus ir pasiekimus, mokslus ir laisvalaikio būdą. Ne tik vaikai, bet ir suaugę buvo labai įsitraukę. Neabejotinai kiekvienas išgirdo sau kažką svarbaus.
Labai tikėtina, kad projektas dar nesibaigė. Lauksime naujų svečių. Tęsime pradėtą veiklą. Kol tik bus norinčių ateiti į susitikimus, tol bus prasmė tokius projektus organizuoti. 

      Rugsėjo 7 d. įvyko vaikų susitikimas su antruoju projekto svečiu - Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentu Simonu Dailide. Jaunas charizmatiškas lyderis, sveikuolis ir keliautojas, įvairių masinių renginių organizatorius ir savanoris pasakojo vaikams kaip su dviračiu numynė iki Paryžiaus, apie kopimą į kalnus, maudynes lediniame vandenyje, išlikimo žygius, stovyklas ir savanorystę, tikslus, pasirinkimus, iššūkius, bei naujas galimybes. Buvo ne tik daug įkvėpiančių pasakojimų, bet ir įtraukiančių, linksmų žaidimų. Baigėsi susitikimas prisiimtais iššūkiais: vieni vaikai prisižadėjo perskaityti per dieną ne mažiau vieno puslapio, kiti vaikai - nueiti per dieną ne mažiau 8000 žingsnių! Buvo ir tokių, kurie nusiteikė ir skaityti ir žingsniuoti - priemė iš karto du iššūkius! Tiek iššūkiai, tiek jaunimas juos priėmęs - verti pagarbos.     Trys paaugliai priemė šį iššūkį ir birželio 15 d., apmokyti profesionalių MyHero trenerių, pravedė treniruotę gryname ore. Buvo smagu žiūrėti kaip jaunimas įsitraukė į šią aktyvią sportinę veiklą. Visiems dalyviams ji taip patiko, kad buvo nuspręsta pravesti dar vieną viešą treniruotę. Liepos 14 d. į mūsų namelius  susirinko daug vaikų, ir visi linksmai sportavo. Buvo daug muzikos ir judėsio!

 

 Rugpjūčio 30 d. Vaikai, lankantys Dienos centrą, vyko į Anykščius pramagauti. Anykščiuose turėjome galimybę aplankyti žymiausias šio krašto vietas: vinguriuojantį Medžių lajų taką, Puntuko akmenį, Angelų muziejujų. Išvykos metu turėjome dar daug nuotaikingų pramogų.Rugpjūčio 17 – 18 dienomis su vaikais iškeliavome į žygį. Įsikūrėme Vaišniūnų stovyklavietėje. Vaikai džiaugėsi maudynėmis, mėgavosi saulės spinduliais, kūrėsi  laužą, ant kurio gamino maistą. Taip pat aplankėme ir Ginučių vandens malūną. Tai buvo netradicinė mūsų išvyka, nes miegojome po atviru dangumi. Ši išvyka paliko vaikams daug nepakartojamų ir įsimintinų akimirkų.Liepos 29-30 dienomis 10 Didžiasalio seniūnijos vaikų  dalyvavo projekte ,,Pasveikink jūrą Palangoje". Vaikai turėjo galimybę pirmą kartą pamatyti jūrą.   Prieš susitikdami su Baltiją, vaikai piešė piešinius tema ,,Kaip aš įsivaizduoju jūrą". Šventinė programa prasidėjo linksmąja eisina prie jūros, kur vyko susitikimas su Jos Ekscelencija Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Gribauskaitė.  Šventės metu vaikai aplankė Gintaro muziejų, "Laumės juostos" festivalį, muzikinį fontaną bei dalyvavo putų šou. Savaitgalis praleistas prie jūros, ilgam išliks vaikų prisiminimuose. Šią įspūdingą išvyką finansavo Ignalinos rajono savivaldybės administracija.Birželio 26 – liepos 8 dienomis vyko projektas ,,We do it together“. Tai tarptautinis socialinis meno projektas, kurio tikslas yra  meną pristatyti kaip pagrindą, kuriuo pasinaudojant yra vystoma saviraiška, socialiniai ir bendravimo įgūdžiai, pasitikėjimas savimi ir kūrybingumas. Dvi savaites skirtingų šalių atstovai vaikams vedė užsiėmimus. Kartu su jais vaikai mokinosi piešti,šokti, dainuoti, gaminti įvairiausius darbelius. Žinodami, kad svečiai mūsų krašte lankosi pirmą kartą, aprodėme Ignalinos rajono apylinkes.
Šis projektas mūsų vaikus supažindino su skirtingomis kitų šalių kultūromis, vaikai turėjo galimybę panaudoti jau turimas anglų kalbos žinias bei įdomiai praleisti laiką. Prisiminimams liks ne tik įspūdžių pilnos akimirkos, bet ir savanorių kartu su vaikais tapyti piešiniai ant centro lauko sienų.Birželio 8 d. Vaikai, lankantys Dienos centrą, vyko pramagauti į Vilnių. Jie aplankė tris muziejus:Iliuzijų, Geležinkelio ir Žaislų. Labiausiai vaikams įsiminė ir patiko Žaislų muziejuje. Čia vaikai susipažino su įvairiais skirtingų šimtmečių žaislais. Taip pat  turėjo galimybę pažaisti žaislais, kuriais žaidė mūsų tėveliai. Po apsilankymo muzejuose, aplankėme ir Trijų Križių kalną.
Vaikai grįžo laimingi ir teigiamai nusiteikę.Birželio 6 d. aplankėme Dūkšto senelių namus,  kur praleidome ypatingą žaidimų popietę. Šia prasminga iniciatyva siekėme sustiprinti abiejų kartų emocinį ryšį bei praskaidrinti ten gyvenančių senjorų dieną, atnešdami jiems ypatingą dovaną – vaikų mini koncertuką, bei jų pačių rankelėmis pagamintas šypsenėles, kurios buvo išdalintos kiekvienam gyventojui. Ypatingai gerų emocijų suteikė bendra senjorų ir vaikų veikla – stalo žaidimai. Kiekvienas galėjo išbandyti jėgas žaisdami šaškėmis, domino ir kitais stalo žaidimais. Labai džiaugėmės, kad vaikai pozityviai žiūri į senyvą žmogų, su juo bendrauja, domisi jų gyvenimu globos įstaigoje. Senelių ir vaikų šypsenos prie  bendro žaidimų stalo skleidė šilumą, gėrį ir nuoširdumą kiekvieno iš jų širdelėje.
Džiugu, kad sulaukėme pakvietimo tiek iš senjorų, tiek iš įstaigos darbuotojų dar kartą juos aplankyti. Tikimės, kad užsimezgusį ryšį palaikysime ir toliau. 

 

Birželio 3 d. dalyvavome tradiciniame vaikų gynimo dienai skirtame kartingų turnyre. Mūsų komandai atstovavo Karolis Šalkauskas, kuris savo amžiaus grupėje užėmė garbingą trečiąją vietą. Ko gero mums sėkmę nešė ir visa palaikymo komanda, kuri aktyviai palaikė Karolį visų varžybų metu. Visų dalyvių nuotaiką padėjo sukurti tiek koncertavusi grupė „VyšNIOS“, tiek palaikymo komandų pasirodymai. Įspūdingų prizų nepagailėjo vykusi loterija. Na, o mūsų Eglutė turėjo galimybę pabūti šios loterijos vedėjos asistente, kuri traukė laiminguosius skaičius. Birželio 1 d. buvome pakviesti apsilankyti Pūškų pasienio užkardoje.vaikų gynimo dienai skirtame renginyje. Turėjome galimybę ne tik pasiklausyti nuotaikingo koncerto, bet ir patys galėjome išbandyti savo jėgas šaudydami į taikinius. Galėjome apžiūrėti ginklus, paplaukioti kateriu. Ypatingai sužavėjo pasieniečių pasirodymas su šunimis. O kad šventė neprailgtų ir būtų smagesnė, visi vaišinomės kareiviška koše, saldumynais, arbata bei ledais.

Po šios šventės vykome į Ignalinos mieste vykstančias kūrybines dirbtuves. Turėjome galimybė ne tik parodyti savo pačių sukurtus rankdarbius, bet taip pat visus norinčius pamokėme, kaip pasidaryti iš karoliukų medelius, kaip siuvinėti bei mokėme kvilingo paslapčių.Apie mus rašo...

 http://www.6seconds.org/2016/11/15/lithuanian-foster-kids-embrace-emotional-intelligence/