Vasario 4 d. Vykome į 2017 m. Lietuvos mažosios kultūros sostinės Palūšės šventę. Atvykę smalsiai apžiūrėjome ledo skulptūras, stebėjome pasieniečių - kinologų pasirodymą. Berniukai dalyvavo futbolo varžybose, kuriose užėmė garbingą ketvirtą vietą. Sėkmingai vyko dalyvavimas rogučių tempimo varžybose. Vaikai užėmė tris pirmas prizines vietas, už kurias gavo apdovanojimus.Sausio 11 d. vyko susitikimas su Ignalinos rajono Jaunaisiais maltiečiais. Vaikai laukė svečių, pasiruošė šokių ir dainų. Atsidėkodami maltiečiai, padovanojo dovanas. Vėliau vaikai vaišinosi arbata, žaidė grupinius žaidimus. Visi smagiai praleido laiką, kuris visai neprailgo.


Sausio 10 d. kaip ir kiekvienais metais šiemet metus pradėjome nuo susitikimo su svečiais iš Ignalinos rajono savivaldybės. Vaikai svečiams pateikė savo „2016 m. veiklos ataskaitą“, po kurios parodė nuotaikingą „mini“ koncertą.

Ignalinos rajono savivaldybės meras, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja, pasveikino visus su praėjusiomis šventėmis, pristatė naują Ignalinos rajono vicemerą, bei įteikė dovanėlesSausio 6 d. į mūsų jaukius namelius sugužėjo svečiai iš Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo ir Naujojo Daugėliškio vaikų globos namų. Ši diena buvo visiems ypatinga, nes vyko „Kaukių Maskaradas“. Visi turėjome paruošti kaukes, komandų pristatymus. Šventės metu  rungtyniavome tarpusavyje: žaidėme žaidimus, dainavome karaokę, minėme mįsles, atlikome kitas užduotis. Vėliau visi vaišinomės bei šokame. Gruodžio 30 d. sulaukėme svečių iš Kazitiškio bendruomenės. Renginys prasidėjo nuo svečių prisistatymo. Svečiai padėkojo vaikams už Kazitiškio bibliotekoje eksponuotą rankdarbių parodą, prisiminimui padovanojo pieštą stendą, kurio pagalba gali „pavirsti“ princese ar stipruoliu Betmenu. Vėliau prasidėjo linksmybės: dėliojome knygų pavadinimus, vaidinome svečių pristatytame mini spektaklyje, žaidėme žaidimus bei vaišinomės arbata.

 

 Gruodžio 29 dieną aplankėme Mielagėnų Pal. J.Matulaičio parapinius globos namus. Mūsų ten laukė būrys senelių, kuriems nuvežėme kalėdinę dovaną – pačių sukurtą spektaklį „Sniego karalienė“. Kajaus ir Gerdos draugystės istorija, persipynusi su dainomis ir šokiais, džiugino ne tik senelius, bet ir globos namų darbuotojus. Džiaugėmės, kad mūsų atvežta šventinė nuotaika, praskaidrino vienišų senelių širdis.Gruodžio 28 dieną mūsų namuose ėmė rinktis svečiai, nes sužinojo, kad netrukus čia atvyks Kalėdų senelis su pagalbininku nykštuku. Vaikai jo nekantriai laukdami, paruošė šventinę programą, kuri buvo skirta tiek mažiems, tiek  dideliems. Po gražaus spektaklio visi kartu minė mįsles, žaidė judrius žaidimus, „gamino“ besmegenius. Na, žinoma, kokios Kalėdinės šventės be dovanų! Tad netrukus linksmasis senelis atrišo savo atsineštą pilną maišą ir visas gėrybes išdalino visiems, kurie jo taip laukė.Gruodžio 26 d. lankėmės Dysnos bendruomenėje. Vaikai visus susirinkusius pasveikino su Šv. Kalėdom bei  pradžiugino suvaidinta kalėdine pasaka. Gruodžio 21 d. Su trumpu nuotaikingu pasirodymu, vaikai dalyvavo Didžiasalio miestelyje Kalėdų eglutės įžiebimo šventėje.  

 

 Gruodžio 10 d, Dienos Centro vaikų grupė vyko į Vilniaus kamerinį teatrą, kur žiūrėjo nuotaikingą spektaklį apie „Emilį iš Lionebergos“. Pramogavo Akropolio boulinge „APOLLO“. Taip pat aplankėme Vilniaus Kalėdinę eglutę. Gruodžio 9 d., buvome pakviesti dalyvauti debatuose, kuriuos organizavo mūsų draugai Barclays. Diskutavome labai aktualiomis temomis: „Socialinė medija,“ „Mokslas po mokyklos“. Kadangi debatuose vaikai dalyvavo pirmą sykį, tai buvo puiki patirtis, vaikai ne tik pamatė bet ir patys dalyvavo debatuose. Stipresnės komandos buvo apdovanotos prizais bei saldžiomis dovanėlėmis!
Po debatų buvome pakviesti kartu papietauti, taip pat vaikų laukė smagioji dalis – batutų parkas. Vaikai sugrįžo kupini įspūdžių, įgiję patirties.Gruodžio 7 d., mus aplankė svečiai iš Vokietijos, Raudonojo Kryžiaus organizacijos. Stebuklingas geradarys Micolas įteikė vaikams kalėdines   dovanas. Vaikai atsidėkojo nuotaikingu pasirodymu. Visi kartu smagiai praleidome laiką.Lapkričio 29 d. Vykome į seimą. Seime turėjome galimybę apžiūrėti I, II, III seimo rūmus, sužinojome apie kiekvienų rūmų paskirtį. Aplankėme Lietuvos istorijai svarbias posėdžių sales.  Mums pasisekė nes teko stebėti seimo posėdį jame buvo svarstomi svarbūs klausimai. Klausėmės paskaitos apie Europos sąjungą, vaišinomės saldainiais.Lapkričio 26 dieną buvome pakviesti  į Utenoje esantį prekybos centrą „Aušra“, kuriame vyko organizuota akcija "Spalvoto meduolio diena".  Į šį renginį vykome ne vieni, o kartu su Naujojo Daugėliškio vaikų globos namų globotiniais. Jau kelionės metu vaikai vieni su kitais susipažino, juokavo,  sakė anekdotus. Nuvykus į prekybos centrą buvome maloniai sutikti akcijos rengėjų, kurie kaip mat visus pasodino prie stalų dailinti meduolių. Smagiai visiems besišnekučiuojant, meduoliai pasipuošė įvairiausiomis spalvomis ir raštais, kuriuos iškart galėjome ir paragauti. Vėliau mūsų visų dar laukė maloni staigmena. Prekybos centro „Aušra“ direktorė Daiva Trapnauskienė pakvietė į čia pat esančią „Čili“ piceriją paskanauti picų. Į namus grįžę visus  vaišinome  pačių margintais meduoliais, dalijomės įspūdžiais. O užsimezgusi draugystė su drauge važiavusiais draugais tikimės, kad išliks ilgam.Lapkričio 21 d. Dienos centro vaikai kartu su vadovais vyko į Socialinės apsaugos ir darbo ministrės A. Pabedinskienės organizuotą šventinį padėkos renginį.

Vaikų dienos centrų atstovams buvo įteiktos padėkos už popamokinio vaikų užimtumo organizavimą, bei nuveiktus darbus gerinant vaikų ir jų šeimų socialinę adaptaciją ir integraciją.

Taip pat artėjančių švenčių proga buvo pasveikinti ir vaikai. Jie žiūrėjo nuotaikingą spektakliuką „Virtuvės istorija.“Lapkričio 18 d.
  Jau tapo tradicija, kad, rajone paskelbtos Vaiko teisių apsaugos savaitės metu,  mūsų nameliuose vyksta šventė ,,Sau ir draugams.‘‘ 

Tą dieną subūrėme žvaigždes ir paprašėme, kad jos apšviestų mums kelią, nes mūsų salėje buvo neatskleista paslaptis.  Žinome,  kad žvaigždynai, kaip ir kiekvienas iš mūsų,  dega savo ypatinga šviesa, o krintančios žvaigždės pildo norus  jas matančių.

Jaukų lapkričio pavakarį, krentančios iš dangaus žvaigždelės, atnešė mums gausybę„Žvaigždžių lietaus“ apdovanojimų, kurie buvo įteikti ne tik Centro globotiniams, bet ir į mūsų jaukius namelius sugužėjusiems svečiams.

  Kaip ir tikroje nominacijų įteikimo ceremonijoje, vyko koncertas.  Vaikai džiugino svečius nuotaikingomis dainelėmis, eilėraščiais bei šokiais. Svečiai mus sveikino gimtadienio proga, įteikė dovanas, linkėjo surasti savo kelrodę žvaigždę, gyventi darnoje, nepritrūkti geros nuotaikos ir laimės.

Po iškilmingos ceremonijos dar nesiskirstėme:  dalinomės įspūdžiais, bendravome.Lapkričio 15 d. susitikome su dailininke Nijole Trinkūniene Ignalinos kultūros ir sporto centre dailės studijoje. Šią dieną buvo sumanyta mus pamokyti, kaip pasidaryti kalėdinius atvirukus. Pamokėlė prasidėjo nuo trumpos istorijos apie meno rūšis, naudojamas priemones ir pritaikymo galimybes. Vėliau savo rankelėmis piešėme, karpėme, klijavome, maišėme spalvas. Kiekvienas stengėsi padaryti kuo gražesnį ir spalvingesnį atviruką. Apie mus rašo...

 http://www.6seconds.org/2016/11/15/lithuanian-foster-kids-embrace-emotional-intelligence/


Spalio 31 d. Utenos šeimai ir vaiko gerovės centras pakvietė mus į sporto rudens žaidynes „Stipresni už vėją -2016”, kur susirinko 5 komandos. Vaikai energingai varžėsi sportinėse estafetėse. Renginio metu visus lydėjo puiki nuotaika, azartas. Komandinės varžybos vaikams suteikė daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, ugdė  jų  ištvermę, skatino veikti drauge.  Po sporto varžybų visi vaišinosi kareiviška koše, moliūgų sriuba bei kitomis vaišėmis. Vėliau prasidėjo „Helovyno“ diskoteka, įvairūs žaidimai bei linksmybės. Spalio18 d. sulaukėme neeilinių svečių. Šį kartą  pas mus atvyko lektorė Nomeda kartu su menininku Mariumi Abromavičiumi. Susitikimo metu, vaikai kartu su menininku ne tik maloniai bendravo, tačiau turėjo galimybę patys pasigaminti aitvarą. Vaikai gaminosi aitvarus pasitelkę savo kūrybą bei fantaziją. Pasidarę aitvarus, išbėgo į lauką jų išbandyti. Vaikai džiaugėsi savo pačių sukurtais aitvarais, kurie aukštai pleveno danguje. Spalio 15 d. vaikams vyko mokymai, kuriuos vedė lektorius Kęstutis Kilinskas. Seminaro dalyvius jis supažindino su musulmonišku pasauliu - jo religija bei kultūros ir buities ypatumais. Vaikai daug sužinojo apie kariūno profesiją, apie valios ugdymą einant link pasirinkto tikslo. Buvo pristatyta kareivio ekipuotės sudėtis. Seminaro metu buvo mokomasi baimės valdymo pratimų. Spalio 7 d. Vaikai suorganizavo neįprastą pažintinę ekskursiją po Didžiasalio apylinkes Barclays darbuotojams. Aplankėme žymiausias miestelio apylinkų vietas ir supažindinome svečius su Didžiasalio “Ryto” gimnazija, darželiu, Tverečiaus bažnyčia ir ąžuolu, Katinautiškės kaimu, aplankėme dainininkės Kristinos Skrebutienienės kapą esanti Pivorų kaimo kapinėse, bei pirmojo ministro pirmininko Augustino Voldemaro gimatąją vietą. Kartu su svečiais apsilankėme pas UAB “Birvėtos tvenkinių” direktorę, kuri papasakojo apie įmonės atsiradimą ir plėtrą. Vakare visi grįžome, susėdome prie vaišių stalo, vaišinomės šašlykais ir kitais skanėstais.Rugsėjo 30 d. visi susirinkome Didžiasalio “Ryto” gimnazijos stadione, dalyvauti mugėje “Lietuviško derliaus ypatumai”. Įsirengėme ir savo kiemelį ,,Rudens diskoteka.”

Tai šventė, kuomet galima pasidžiaugti rudens gėrybėmis ir pasilinksminti, maloniai pabendrauti ir savo gražius darbus pristatyti.Rugsėjo 22 d. mus aplankė rašytoja, poetė, režisierė, choreografė, aktorė Birutė Mar ir fleitininkė Marija Račkauskaitė. Rašytoja papasakojo apie save ir Mariją, kuri nuo vaikystės grojo fleita ir yra pagrindinė knygos “Marija ir pūkelis” veikėja. Birutė Mar nuoširdžiai bendravo su vaikais - sužinojome, kad ji vaidina daugelyje spektaklių.

Rašytoja palinkėjo jauniesiems skaitytojams tikėti stebuklais, kokie esti pasakose, skaityti knygas, džiaugtis kiekviena diena ir akimirka. O vaikai džiaugėsi galimybe ne tik pamatyti bet ir pabendrauti su rašytoja. 

 


Rugsėjo 20 dieną, dienos centro vaikų grupė vyko į ekskursiją. Aplankėme triušiukų slėnį, pamatėme 40 skirtingų veislių triušiukų ir triušių, paglostėme, pašėrėme žolyte. Triušiukų slėnyje taip pat pasigrožėjome tauriaisiais elniais, įvairiais paukščiais, dekoratyvinėmis vištomis. Susipažinome su Poni arkliuku. Papramogavome, pašokinėjome ant batuto, pasisupome ant supynių, pamėtėme kamuolį į krepšinį. Grįždami aplankėme Ginučių Ladakalnį ir piliakalnį. Rugsėjo 15 d.Sulaukėme viešnių iš Ignalinos Visuomenės sveikatos centro. Jos paskatino vaikus būti fiziškai aktyviems ir išbandyti įvairias fizinio aktyvumo formas. Vaikai kartu mankštinosi, vėliau mokėsi šiaurietiško ėjimo su lazdomis.

 Rugsėjo 9 d. organizavome išvyką į Sirvėtos regioniniame  parke esantį pažintinį mitologinį pėsčiųjų taką, kurio ilgis 1,3 km.  Einant šiuo taku, sutikome 17 akmeninių skulptūrų, kuriose žinomi Lietuvos skulptoriai įkūnijo senąsias baltų dievybes, bei mitines būtybes.

 Rugsėjo 3 d.  mūsų vaikai buvo pakviesti dalyvauti į sporto renginį, kurį jau kelis metus iš eilės organizuoja mūsų draugai Barclays. Čia jie turėjo galimybę sudalyvauti orientacinėse varžybose miške. Vaikai pasiskirstė komandomis kartu su suaugusiais. Po smagių varžybų visi vaišinosi. Vaikams nebuvo kada nuobodžiauti, pasportavę ir pasistiprinę, jie žaidė komandinius žaidimus, kurių metu susirado dar daugiau draugų. Pralaimėjusių nebuvo, visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais, bei dovanėlėmis. Vaikai sugrįžo kupini emocijų ir nepamirštamų įspūdžių.