Gruodžio 30 d. sulaukėme svečių iš Kazitiškio bendruomenes. Renginys prasidėjo nuo svečių prisistatymo. Svečiai padėkojo vaikams už Kazitiškio bibliotekoje eksponuotą rankdarbių parodą, prisiminimui padovanojo pieštą stendą, kurio pagalba gali „pavirsti“ princese ar stipruoliu Betmenu. Vėliau prasidėjo linksmybes: dėliojome knygų pavadinimus, vaidinome svečių pristatytame mini spektaklyje, žaidime žaidimus bei vaišinomės arbata.

 

 Gruodžio 29 dieną aplankėme Mielagėnų Pal. J.Matulaičio parapinius globos namus. Mūsų ten laukė būrys senelių, kuriems nuvežėme kalėdinę dovaną – pačių suskurtą spektaklį „Sniego karalienė“. Kajaus ir Gerdos draugystės istorija, persipynusi su dainomis ir šokiais, džiugino ne tik senelius, bet ir globos namų darbuotojus. Džiaugiamės, kad mūsų atvežta šventinė nuotaika, praskaidrino vienišų senelių širdis.Gruodžio 28 dieną mūsų namuose ėmė rinktis svečiai, nes sužinojo, kad netrukus čia atvyks Kalėdų senelis su pagalbininku nykštuku. Vaikai jo nekantriai laukdami, paruošė šventinę programą, kuri buvo skirta tiek mažiems, tiek  dideliems. Po gražaus spektaklio visi kartu minė mįsles, žaidė judrius žaidimus, „gamino“ besmegenius. Na, žinoma, kokios Kalėdinės šventės be dovanų! Tad netrukus linksmasis senelis atrišo savo atsineštą pilną maišą ir visas gėrybes išdalino visiems, kurie jo taip laukė.Gruodžio 26 d. lankėmės Dysnos bendruomenėje. Vaikai visus susirinkusius pasveikino su Šv. Kalėdom bei  pradžiugino suvaidinta kalėdine pasaka.  
 Gruodžio 21 d. Su trumpu nuotaikingu pasirodymu, vaikai dalyvavo Didžiasalio miestelyje Kalėdų eglutės įžiebimo šventėje.  

 

 Gruodžio 10 d, Dienos Centro vaikų grupė vyko į Vilniaus kamerinį teatrą, kur žiūrėjo nuotaikingą spektaklį apie „Emilį iš Lionebergos“. Pramogavo Akropolio boulinge „APOLLO“. Taip pat aplankėme Vilniaus Kalėdinę eglutę. Gruodžio 9 d., buvome pakviesti dalyvauti debatuose, kuriuos organizavo mūsų draugai Barclays. Diskutavome labai aktualiomis temomis: „Socialinė medija,“ „Mokslas po mokyklos“. Kadangi debatuose vaikai dalyvavo pirmą sykį, tai buvo puiki patirtis, vaikai ne tik pamatė bet ir patys dalyvavo debatuose. Stipresnės komandos buvo apdovanotos prizais bei saldžiomis dovanėlėmis!
Po debatų buvome pakviesti kartu papietauti, taip pat vaikų laukė smagioji dalis – batutų parkas. Vaikai sugrįžo kupini įspūdžių, įgiję patirties.Gruodžio 7 d., mus aplankė svečiai iš Vokietijos, Raudonojo Kryžiaus organizacijos. Stebuklingas geradarys Micolas įteikė vaikams kalėdines   dovanas. Vaikai atsidėkojo nuotaikingu pasirodymu. Visi kartu smagiai praleidome laiką.Lapkričio 29 d. Vykome į seimą. Seime turėjome galimybę apžiūrėti I, II, III seimo rūmus, sužinojome apie kiekvienų rūmų paskirtį. Aplankėme Lietuvos istorijai svarbias posėdžių sales.  Mums pasisekė nes teko stebėti seimo posėdį jame buvo svarstomi svarbūs klausimai. Klausėmės paskaitos apie Europos sąjungą, vaišinomės saldainiais.Lapkričio 26 dieną buvome pakviesti  į Utenoje esantį prekybos centrą „Aušra“, kuriame vyko organizuota akcija "Spalvoto meduolio diena".  Į šį renginį vykome ne vieni, o kartu su Naujojo Daugėliškio vaikų globos namų globotiniais. Jau kelionės metu vaikai vieni su kitais susipažino, juokavo,  sakė anekdotus. Nuvykus į prekybos centrą buvome maloniai sutikti akcijos rengėjų, kurie kaip mat visus pasodino prie stalų dailinti meduolių. Smagiai visiems besišnekučiuojant, meduoliai pasipuošė įvairiausiomis spalvomis ir raštais, kuriuos iškart galėjome ir paragauti. Vėliau mūsų visų dar laukė maloni staigmena. Prekybos centro „Aušra“ direktorė Daiva Trapnauskienė pakvietė į čia pat esančią „Čili“ piceriją paskanauti picų. Į namus grįžę visus  vaišinome  pačių margintais meduoliais, dalijomės įspūdžiais. O užsimezgusi draugystė su drauge važiavusiais draugais tikimės, kad išliks ilgam.SKELBIMAS APIE VYKDOMĄ VIEŠĄ TRANSPORTO PRIEMONĖS AUKCIONĄ


Lapkričio 21 d. Dienos centro vaikai kartu su vadovais vyko į Socialinės apsaugos ir darbo ministrės A. Pabedinskienės organizuotą šventinį padėkos renginį.

Vaikų dienos centrų atstovams buvo įteiktos padėkos už popamokinio vaikų užimtumo organizavimą, bei nuveiktus darbus gerinant vaikų ir jų šeimų socialinę adaptaciją ir integraciją.

Taip pat artėjančių švenčių proga buvo pasveikinti ir vaikai. Jie žiūrėjo nuotaikingą spektakliuką „Virtuvės istorija.“Lapkričio 18 d.
  Jau tapo tradicija, kad, rajone paskelbtos Vaiko teisių apsaugos savaitės metu,  mūsų nameliuose vyksta šventė ,,Sau ir draugams.‘‘ 

Tą dieną subūrėme žvaigždes ir paprašėme, kad jos apšviestų mums kelią, nes mūsų salėje buvo neatskleista paslaptis.  Žinome,  kad žvaigždynai, kaip ir kiekvienas iš mūsų,  dega savo ypatinga šviesa, o krintančios žvaigždės pildo norus  jas matančių.

Jaukų lapkričio pavakarį, krentančios iš dangaus žvaigždelės, atnešė mums gausybę„Žvaigždžių lietaus“ apdovanojimų, kurie buvo įteikti ne tik Centro globotiniams, bet ir į mūsų jaukius namelius sugužėjusiems svečiams.

  Kaip ir tikroje nominacijų įteikimo ceremonijoje, vyko koncertas.  Vaikai džiugino svečius nuotaikingomis dainelėmis, eilėraščiais bei šokiais. Svečiai mus sveikino gimtadienio proga, įteikė dovanas, linkėjo surasti savo kelrodę žvaigždę, gyventi darnoje, nepritrūkti geros nuotaikos ir laimės.

Po iškilmingos ceremonijos dar nesiskirstėme:  dalinomės įspūdžiais, bendravome.Lapkričio 15 d. susitikome su dailininke Nijole Trinkūniene Ignalinos kultūros ir sporto centre dailės studijoje. Šią dieną buvo sumanyta mus pamokyti, kaip pasidaryti kalėdinius atvirukus. Pamokėlė prasidėjo nuo trumpos istorijos apie meno rūšis, naudojamas priemones ir pritaikymo galimybes. Vėliau savo rankelėmis piešėme, karpėme, klijavome, maišėme spalvas. Kiekvienas stengėsi padaryti kuo gražesnį ir spalvingesnį atviruką. Apie mus rašo...

 http://www.6seconds.org/2016/11/15/lithuanian-foster-kids-embrace-emotional-intelligence/


Spalio 31 d. Utenos šeimai ir vaiko gerovės centras pakvietė mus į sporto rudens žaidynes „Stipresni už vėją -2016”, kur susirinko 5 komandos. Vaikai energingai varžėsi sportinėse estafetėse. Renginio metu visus lydėjo puiki nuotaika, azartas. Komandinės varžybos vaikams suteikė daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, ugdė  jų  ištvermę, skatino veikti drauge.  Po sporto varžybų visi vaišinosi kareiviška koše, moliūgų sriuba bei kitomis vaišėmis. Vėliau prasidėjo „Helovyno“ diskoteka, įvairūs žaidimai bei linksmybės. Spalio18 d. sulaukėme neeilinių svečių. Šį kartą  pas mus atvyko lektorė Nomeda kartu su menininku Mariumi Abromavičiumi. Susitikimo metu, vaikai kartu su menininku ne tik maloniai bendravo, tačiau turėjo galimybę patys pasigaminti aitvarą. Vaikai gaminosi aitvarus pasitelkę savo kūrybą bei fantaziją. Pasidarę aitvarus, išbėgo į lauką jų išbandyti. Vaikai džiaugėsi savo pačių sukurtais aitvarais, kurie aukštai pleveno danguje. Spalio 15 d. vaikams vyko mokymai, kuriuos vedė lektorius Kęstutis Kilinskas. Seminaro dalyvius jis supažindino su musulmonišku pasauliu - jo religija bei kultūros ir buities ypatumais. Vaikai daug sužinojo apie kariūno profesiją, apie valios ugdymą einant link pasirinkto tikslo. Buvo pristatyta kareivio ekipuotės sudėtis. Seminaro metu buvo mokomasi baimės valdymo pratimų. Spalio 7 d. Vaikai suorganizavo neįprastą pažintinę ekskursiją po Didžiasalio apylinkes Barclays darbuotojams. Aplankėme žymiausias miestelio apylinkų vietas ir supažindinome svečius su Didžiasalio “Ryto” gimnazija, darželiu, Tverečiaus bažnyčia ir ąžuolu, Katinautiškės kaimu, aplankėme dainininkės Kristinos Skrebutienienės kapą esanti Pivorų kaimo kapinėse, bei pirmojo ministro pirmininko Augustino Voldemaro gimatąją vietą. Kartu su svečiais apsilankėme pas UAB “Birvėtos tvenkinių” direktorę, kuri papasakojo apie įmonės atsiradimą ir plėtrą. Vakare visi grįžome, susėdome prie vaišių stalo, vaišinomės šašlykais ir kitais skanėstais.Rugsėjo 30 d. visi susirinkome Didžiasalio “Ryto” gimnazijos stadione, dalyvauti mugėje “Lietuviško derliaus ypatumai”. Įsirengėme ir savo kiemelį ,,Rudens diskoteka.”

Tai šventė, kuomet galima pasidžiaugti rudens gėrybėmis ir pasilinksminti, maloniai pabendrauti ir savo gražius darbus pristatyti.Rugsėjo 22 d. mus aplankė rašytoja, poetė, režisierė, choreografė, aktorė Birutė Mar ir fleitininkė Marija Račkauskaitė. Rašytoja papasakojo apie save ir Mariją, kuri nuo vaikystės grojo fleita ir yra pagrindinė knygos “Marija ir pūkelis” veikėja. Birutė Mar nuoširdžiai bendravo su vaikais - sužinojome, kad ji vaidina daugelyje spektaklių.

Rašytoja palinkėjo jauniesiems skaitytojams tikėti stebuklais, kokie esti pasakose, skaityti knygas, džiaugtis kiekviena diena ir akimirka. O vaikai džiaugėsi galimybe ne tik pamatyti bet ir pabendrauti su rašytoja. 

 


Rugsėjo 20 dieną, dienos centro vaikų grupė vyko į ekskursiją. Aplankėme triušiukų slėnį, pamatėme 40 skirtingų veislių triušiukų ir triušių, paglostėme, pašėrėme žolyte. Triušiukų slėnyje taip pat pasigrožėjome tauriaisiais elniais, įvairiais paukščiais, dekoratyvinėmis vištomis. Susipažinome su Poni arkliuku. Papramogavome, pašokinėjome ant batuto, pasisupome ant supynių, pamėtėme kamuolį į krepšinį. Grįždami aplankėme Ginučių Ladakalnį ir piliakalnį. Rugsėjo 15 d.Sulaukėme viešnių iš Ignalinos Visuomenės sveikatos centro. Jos paskatino vaikus būti fiziškai aktyviems ir išbandyti įvairias fizinio aktyvumo formas. Vaikai kartu mankštinosi, vėliau mokėsi šiaurietiško ėjimo su lazdomis.

 Rugsėjo 9 d. organizavome išvyką į Sirvėtos regioniniame  parke esantį pažintinį mitologinį pėsčiųjų taką, kurio ilgis 1,3 km.  Einant šiuo taku, sutikome 17 akmeninių skulptūrų, kuriose žinomi Lietuvos skulptoriai įkūnijo senąsias baltų dievybes, bei mitines būtybes.

 Rugsėjo 3 d.  mūsų vaikai buvo pakviesti dalyvauti į sporto renginį, kurį jau kelis metus iš eilės organizuoja mūsų draugai Barclays. Čia jie turėjo galimybę sudalyvauti orientacinėse varžybose miške. Vaikai pasiskirstė komandomis kartu su suaugusiais. Po smagių varžybų visi vaišinosi. Vaikams nebuvo kada nuobodžiauti, pasportavę ir pasistiprinę, jie žaidė komandinius žaidimus, kurių metu susirado dar daugiau draugų. Pralaimėjusių nebuvo, visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais, bei dovanėlėmis. Vaikai sugrįžo kupini emocijų ir nepamirštamų įspūdžių. Rugpjūčio 17-19 dienomis vaikai ilsėjosi prie Baltijos jūros. Apsistojome Šventojoje, kurortinėje gyvenvietėje ant Baltijos jūros kranto, kur leidome lietingus vakarus. Blogas oras nesutrukdė pasivaikščioti po gyvenvietę, pasigožėti jūra. Čia vaikai klausėsi jūros ošimo, stebėjo bangų šėlsmą. Be abejo, pramogavome ir kituose miestuose. Klaipėdoje aplankėme konditerijos fabriką ,,Roshen“. Kino salėje žiūrėjome pasakojimą apie šios įmonės susikūrimą. Po to ėjome į gamybines patalpas, kur savo akimis pamatėme karamelės gamybos procesą. Vėliau  vaikai, išklausę pamokėlę, pasigamino savo rankų darbo ledinuką. Tą pačią dieną apsilankėme Delfinariume. Čia stebėjome nuotaikingą delfinų pasirodymą. Susipažinome su vienais intelektualiausiais jūros žinduoliais. Laiką leidome ir Palangoje. Būdami joje, vaikščiojome po Palangos botanikos parką, Gintaro muziejuje apžiūrėjome eksponuojamą gintarą bei jo dirbinius. Žinoma, negalėjom praleisti progos pasivaikščioti po garsiąją Basanavičiaus gatvę bei pereiti per visą Palangos tiltą. Puikiai praleidome laiką pajūryje.Liepos 6 d., minint valstybės dieną, giedoti tautišką giesmę, vaikai, kartu su visa Didžiasalio bendruomene ir VSAT Ignalinos rinktinės Tverečiaus užkardos pasieniečiais susirinko mūsų Centro kiemelyje.


 

Siekdami didinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi sportu, bendruomeniškumu, Lietuvos olimpinė akademija pakvietė mūsų vaikus dalyvauti konkurse „Sukurkime talismaną Lietuvos atletams, vyksiantiems į 2016 m. RIO olimpines žaidynes“. Norime pasidžiaugti, kad konkurso laimėtoju tapo „Giliukas“, kurį sukūrė Monika Potockaitė, jos vadovės Jekaterina Možeika ir Jovita Stamulienė. Birželio 30 dieną buvo įteikti LTOK apdovanojimai. Talismanas įsikurs Rio de Ženeiro olimpiniame kaimelyje Lietuvos misijos būstinėje.Birželio 27 d. mus aplankė Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis, ilgametis draugas Frankas Jansensas su Biureno miesto meru Burhardu Švuchovu. Vaikai parodė trumpą programėlę, po kurios suorganizavo svečiams ekskursiją po Centro teritoriją. Svečiai iš Vokietijos parvežė lauktuvių – riešutmedį, kurį draugiškai su vaikais pasodino Centro kiemelyje.Tarptautinės policijos asociacijos 19-asis sąskrydis, šiemet įvyko birželio 10 – 12 d. gražiajame Ignalinos krašte, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Dalyvauti šioje gražioje šventėje buvome pakviesti ir mes. Šventė prasidėjo visų dalyvių rikiuote. Kiekviena komanda turėjo savo atributiką. Vaikai galėjo dalyvauti visose rungtyse. Geriausi buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis. Pasportavę, draugiškai buvome pakviesti  paskanauti kareiviškos košės.Mūsų draugai iš ,,Barclays” ir Utenos gyvūnų prieglauda pasiūlė mums surengti piešinių parodą apie beglobius gyvūnus. Ilgai piešėm, tapėm ir galiausiai rezultatas mus nudžiugino. Paroda vyko birželio 1- 15 dienomis. Piešiniai tarsi kalbėjo apie nuskriaustų gyvūnų jausmus, skatino priglausti, rūpintis jais. Mūsų parodėlė buvo eksponuojama prekybos centre ,,Aušra”, Utenoje. Kiekvienas įėjęs matė mūsų nuoširdžius piešinius. Gal nevienam suvirpėjo širdis. Gal bent vienas nutarė į savo šeimą priimti keturkojį draugą.Birželio 10 diena, ankstyvą rytą  su savo draugais iš „Barclays“ vykome į žvejybą.  Vyresni draugai mokė vaikus kaip paruošti meškerę, kaip užmauti jauką, pažinti vandens telkinį bei kitų žvejybos paslapčių.

Visi draugiškai bandėme pagauti didžiausią žuvį, virėme žuvienę, žaidėme komandinius žaidimus.

Vaikai grįžo kupini įspūdžių, pakilios nuotaikos, patenkinti pagautos žuvies skaičiumi ir nuostabiai praleistu laiku gamtoje su draugais.
Skelbiamas konkursas direktoriaus pavaduotojo socialiniam darbui pareigoms užimti.


Gegužės 17 d. dienos grupės vaikai su savo  artimaisiais šventė vieną šilčiausių ir brangiausių švenčių  – Tarptautinę šeimos dieną. Ši šventė – tai savotiškas dar visai neseniai minėtos motinos dienos ir artėjančios tėvo dienos junginys. Apie šeimą, kaip saugumo ir laimės vietą, kalbėjo ne tik renginio vedėjos, bet ir vaikai, kurie deklamavo ir dainavo gražiausias dainas. Vaikai su savo mamomis ir močiutėmis smagiai ir turtingai praleido laiką: žaidė žaidimus, šoko, kūrė  bei vaišinosi arbata. 
Birželio 2 dieną, centro vaikų dienos  grupė vyko į ekskursiją. Aplankėme Nacionalinį lankytojų centrą, sužinojome apie Lietuvos saugomas teritorijas, susipažinome su Lietuvos nacionalinius parkais, draustiniais, regioniniais parkais, rezervatais. Taip pat aplankėme Vilniaus Geologijos muziejų, sužinojome daug naudingos medžiagos apie įvairius mineralus, iškasenas taip pat uolienas. Pačiai pabaigai pasilikome pramogas, vykome į Skyparką. Linksmai ir turiningai praleidome laiką. Gegužės 31 d. paminėti Tarptautinę vaikų ginimo dieną, buvome pakviesti į Ignalinos rinktinės Puškų užkardą.Šiemet šis renginis tapo tarptautinių, nes į Puškų užkardą atvyko svečiai iš Latvijos.
Švientes metu savo šokiais bei dainomis džiugino Visagino kūrybos namų kolektyvas. Vaikai susipažino su pasieniečių naudojima technika, norintiys buvo plukdami kateriu Prūto ežeru. Vaikams buvo organizuota ekskursija palei valstybės sieną, kurios metu jų laukė užsimaskavę pasieniečiai. Ypač vaikus pradžiugino jauni, ką tik pradėję dirbti kinologai su savo mažais augintiniais. 
Šventės metu vaikai buvo vaišinami pasienietiška koše, arbata bei ledais. 


  Gegužės 13 dieną mus aplankė cirko studija ,,Šypsena” iš Vilniaus. Artistai parodė įspūdingą programą. Pasirodė gimnastai, kurie stebino savo kūno lankstumu, klounas įvairiais pokštais linksmino vaikus, o labiausiai vaikams patiko magijos triukai. Buvo nuostabu matyti triukų nustebintus vaikų veidus. Po pasirodymo svečiai buvo pakviesti prie vaišių stalo. Pasistiprinę, visi keliavo apžiūrėti Didžiasalio. Tikimės, kad mūsų miestelis jiems padarė įspūdį ir mes buvome puiki publika.
 Gegužės 10 dieną mūsų namuose lankėsi svečiai iš Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Energetikos ir mechatronikos skyriaus.  Jie pristatė skyriuje  rengiamas specialybes, pasakojo apie  mokyklą, kvietė atvykti į  pažintinį vizitą  ,,Profesijų akademiją‘‘ ir ,,pasimatuoti“ sau tinkančią profesiją. Susitikimas buvo  paįvairintas praktiniais pirmos pagalbos  užsiėmimais, taip plačiau pristatant socialinio slaugytojo profesiją. Rūpintiniai susidomėjo šioje mokykloje rengiamomis specialybėmis, galbūt, ateityje  kai kuriems  jaunuoliams ši mokykla taps kertiniu jų sėkmingos karjeros akmeniu. Gegužės 6d.,
Mūsų draugai iš "Barclays" suorganizavo kėlionę į Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugiją. Nuvykus į įstaigą, buvome supažindinti su įstaigos veikla, apžiūrėjome ten esančius gyvūnėlius (kates, šuniukus), bei  turėjome galimybę juos pavedžioti.  Vaikai  norėjo gyvūnus priglausti, paglostyti, suteikti meilės bei šilumos.  Gyvūnai vaikams suteikė daug šiltų emocijų.

Tarptautinės vaikiškos knygos dienos paminėjimas
 
     Balandžio mėnesį yra švenčiama tarptautinė vaikiškos knygos diena, kurią paminėjome ir mes. Balandžio 7 dieną mus aplankė Vidiškių gimnazijos mokiniai. Visų pirma, kad visiem būtų drąsiau, namų šeimininkai, t.y. mes, parodėme linksmą pasirodymą bei pašokome. Tuomet mažieji vidiškiečiai skaitė mums pasakas. Nors jie dar maži, tačiau sugebėjo „užkrėsti“ mus noru skaityti. Eilė atėjo Silvijai ir Aurimui, kurie širdis suvirpino savo nuostabiu grojimu ir dainavimu. Abiturientė Greta mus supažindino su ateitininkų veikla ir pakvietė mus prisijungti prie jos. Svečiai mums pasirodė labai artimi, todėl nenorėjome jų paleisti: pakvietėm apžiūrėti mūsų namus, ir į nutarėm kartu pažaisti sporto salėje. Žaidėm biliardą, stalo tenisą, stalo futbolą... Sukaitom! Persikėlėm į lauką, ten žaidimai nesiliovė. Visi draugiškai žaidėm, kol svečiams atėjo laikas išvažiuoti. Labai lauksime jų atvykstant dar kartą.

      Balandžio 12 dieną į svečius atvyko Ignalinos rajono gimnazijos ir Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos mokiniai. Skaitovų konkurso dalyviai mums skaitė, deklamavo. Vaikai labai įsijautę jų klausė. Merginos pašoko linksmus, judrius šokius. Tik ir norėjosi prie jų prisijungti. Viena gimnazistė mus džiugino savo gitaros grojimu ir nuostabiu dainavimu. Pabaigoje pakvietėm visus arbatos atsigerti. Turėjome suplanuotą kelionę į Ignaliną, tad gaila, bet greitai su svečiais teko atsisveikinti. Nuoširdžiai dėkojame susitikimus organizavusioms mokytojoms. Tikimės, kad užsimezgusi draugystė gyvuos ilgai. Nekantriai lauksime naujų susitikimų.

      Visą balandžio mėnesį Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje – Didžiasalio filiale vyksta paroda ,,Odė knygai“. Joje mūsų vaikų kūrybiniai darbeliai. Šia paroda siekiame parodyti ryšį su knyga. Visuose darbeliuose atsispindi perskaitytų knygų iliustracijos. Visi rankdarbiai daryti galvojant apie ypatingas knygas, jų skaitymą bei meilę joms. 

Susitikimas su Sauliumi Jovaiša
     Balandžio 6 d. vaikams vyko mokymai, kurios vedė lektorius Saulius Jovaiša. 
Lektorius pasakojo kaip nustatyti gyvenimo tikslus, planus ir kaip juos įgyvendinti. Jaunimui yra labai svarbu įtvirtinti save, pademonstruoti savo unikalumą, pakeisti pasaulį bei palikti naują pėdsaką visuomenėje.
Seminaro metu b
uvo kalbama apie tai, kas jau žinoma vaikams, tačiau pasakyta visai kitaip. Lektoriaus žodžiai privertė pagalvoti, apmąstyti ko mes norime ir ko reikia. Kad  pasiektume savo tikslą, mes turime ne tik daryti, bet ir svajoti.  

 


Jaunųjų maltiečių sutikimas
     Jaunųjų maltiečių  sutikimas vyko balandžio 5 d. Svečius pasitikome prie vaišių stalo, ta progą patys iškepėme pyragą. Jaunieji maltiečiai papasakojo apie savo veiklą Ignalinos rajone.
     Vėliau svečiai pakvietė  visus vaikus kartu pažaisti įvairius žaidimus. Žnoma iš pradžių buvo nedrąsu, bet bendra veikla visus suvienijo.      Balandžio 1 dieną dalyvavome konkurse „Vaikų Velykėlės 2016“. Šventė prasidėjo nuo konkurso pristaymo. Vaikams buvo pristatomos skaidrės, kuriose atspindėjo lietuviški kiaušinių marginimo raštai bei būdai. Susipažinę su motyvais, vaikai ėmė dailinti margučius ant popieriaus, kurios klijavome ant didžiojo kiaušinio. Šventę užbaigėme komandų varžybomis.        2016 metų kovo 21 dieną globos namuose vyko renginys skirtas paminėti Pasaulinę Žemės dieną. Renginio tikslas buvo supažindinti ugdytinius su Žemės dienos šventės kilme, atskleisti vaikams, koks glaudus yra žmogaus ir gamtos ryšys, padėti suprasti aplinkosaugos svarbą. Šventei ruošėsi visi globos namų ugdytiniai: žaidėme žaidimus, sodinome popierinių medžių alėja ant sienos bei kabinome savo sukaltus inkilėlius.       Kovo  19 d. buvome pakviesti „Barclays“ draugų į Vilniau Vytauto Didžiojo gimnaziją. Ten galėjome susirasti ne tik naujų draugų, bet ir išmėginti savo jėgas žaisdami krepšinį, įvairias estafetes, dalyvaudami viktorinoje. Varžybose nebuvo pralaimėjusiųjų. Visi buvome apdovanoti „auksiniais medaliais“, gavome taures. Vaikai jautėsi laimingi, po sunkių varžybų, kad atgautume savo jėgas, pasistiprinome skaniomis picomis bei gėrimais. Laikas prabėgo taip greitai, kad nespėjome pastebėti, kad metas grįžti namo. Buvo liūdna išsiskirti su senais bei naujai surastais draugais. Džiaugiamės, kad turime tokių draugų.

2016 metų kovo 9 dieną mus aplankė lektorius bei  buvęs karininkas Kęstutis. Pagrindinis Kęstučio tikslas buvo padėti vaikams formuluoti ir kelti tikslus.  Jis mus mokino konfliktų ir streso valdymo, vadovo įtakos komandai, viešo kalbėjimo, vidinės komunikacijos bei personalo valdymo. Kartu žaidėme aktyvų žaidimą su skaičiais, kuris buvo orientuotas į tarpusavio bendravimą, atminties lavinimą. Taip pat žiūrėjome motyvacinius video, skirtus užsibrėžto tikslo siekimui.


2016 metų vasario 16 dieną minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Tai laikas, kai vieni kitiems primename, kad pačios svarbiausios istorinės vertybės – tautos laisvė ir nepriklausomybė. Ta proga globotiniai dalyvavo viktorinoje, kurioje prisiminta Lietuvos istorija, sprendė kryžiažodžius, nagrinėjo Lietuvos žemėlapį, atsakinėjo klausimus. Renginio pabaigoje visi kartu dainavome dainą apie Lietuvą.2016 metų vasario 14 dieną šventėme Šv. Valentino dieną, kurios tikslas buvo gyvinti centro vaikų gyvenimą, ugdyti asmenines savybes bei puoselėti draugiškus ir šiltus tarpusavio bendravimo santykius. Šventę organizavo centro globotinė Jekaterina. Renginio metu visi vaikai su dideliu noru žaidė įvairius žaidimus, kūrė ketureilius iš duotų žodžių, berniukai meistravo kostiumus mergaitėms iš laikraščių, vaikai šoko, valgė saldainius be rankų.2016 metų vasario 9 dieną vyko Užgavėnių šventė. Dalyvaudami šioje šventėje stengėmės būti neatpažinti, slėpėmės po kaukėmis, nes taip galėjome linksmiau ir drąsiau juokauti, pokštauti ir žaisti. Vaikai stebėjo lašininio ir kanapinio kovą, šokdami ir dainuodami dainas kartu varė žiemą iš kiemo ir bandė prišaukti pavasarį. Vėliau mažieji važiavo į Ignalinos miestą toliau švęsti šventės. Tuo buvo siekiama paskatinti vaikus domėtis kaip švenčiamos Užgavėnės kituose miestuose.  Kartu su ignaliniečiais šokome, linksminomės bei blynus ragavome.2016 metų sausio 30 dieną mus aplankė svečiai iš Vilniaus . Lektorius ir doktorantas Kęstutis mokino vaikus aktyvaus tikslo siekimo, streso būsenos pokyčių valdymo, komandos sutelktumo, karinio vadovavimo bei lyderystės. Kariškis Osvaldas visus padrąsino ir išmokė atrasti savo stiprųjį ,,aš“. Taip pat parodė, kaip galima nugalėti savo baimes ir ugdyti valią bei fizines galimybes.  Su  svečiais įveikėme kliūtis su virve, skraidėme medžiuose, žaidėm komandos formavimo žaidimus.  Vaikai džiaugiasi išmokę kurti laužą be degtukų.Sausio 12 d. mus aplankė Ignalinos rajono savivaldybės meras ir vaiko teisių apsaugos skyriaus vėdeja Danutė Ropienė.  Svečiai pasveikino vaikus praėjusių švenčių proga, kiekvienam vaikui įteikė dovanėlę. Vaikai suorganizavo merui mini konferenciją, kurioje klausinėjo svečią apie jo gyvenimą, pomėgius, laisvalaikį. Sausio 11 d. mus aplankė Ignalinos Jaunieji maltiečiai. Svečius pasitiko būrelis vaikų, kurie pristatė trumpą šventinę programėlę: pačių sukurtą šokį ir žaismingą vaidinimą. Su svečiais vaikai žaidė įvairius žaidimus, vaišinosi arbata, saldumynais, šnekučiavosi.