Atmintis gyva, nes liudija

Minint Laisvės gynėjų dieną ir pagerbiant kovojusius tautos didvyrius Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro  ir Naujojo Daugėliškio padalinio languose sužibo žvakučių liepsnelės.
PROJEKTAS „ALKOHOLIO, TABAKO IR KITŲ PSICHOAKTYVIŲ MEDŽIAGŲ PREVENCIJOS PRIEMONĖS MOKSLEIVIAMS“

 

 2021 metų III-IV ketvirtį  Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras vykdė projektą  „Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams“, kuris finansuotas Ignalinos rajono savivaldybė visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Programos tikslas – ugdyti sveiką, blaivų, socialiai priimtiną gyvenimo būdą, kuriant ramią, palankią atsipalaidavimui aplinką, siūlant patrauklias užimtumo formas, ugdant vidines galias bei psichologinį atsparumą. Projektui vykdyti buvo skirta – 2254 eurai.  Suplanuotose veiklose dalyvavo 22 Centro gyventojai.
Dalyvaujant projekte, buvo siekiama įgyvendinti seniai puoselėtą idėją bei sukurti Centro  vaikams netradicines relaksacines erdves, t.y. saugią aplinką, kurioje patirtų nusiraminimą gaudami teigiamas emocijas: stebėdami akvariumo žuvytes, atsipalaiduodami supamame krėsle, klausydamiesi ramios muzikos ir panašiai. Vykdant švietėjišką veiklą dėl neigiamo alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikio sveikatai, Centro darbuotojai organizavo individualius bei grupinius užsiėmimus su vaikais. Taip pat vyko nuotoliniai užsiėmimai, kuriuos vedė psichologas,  lektorius Evaldas Karmaza, aktualiomis jaunimui temomis: „Psichologinis atsparumas – gebėjimas apsaugoti save sudėtingoje aplinkoje“ ir „Sulaukti 18 ar užaugti“. Siekiant paskatinti jaunimą užsiimti turininga, aktyvia bei pažintine veikla, tris dienas vaikai smagiai ilsėjosi prie jūros, aplankė Jūrų muziejų, Delfinariumą ir kitas lankytinas pajūrio vietas.
Tikėtina, kad paaugliai atrado keletą naujų nusiraminimo būdų kai būna sunku ir liūdna, tiesiog nevartojant alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Informaciją parengė
                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro slaugytoja Inga Milkevičienė

 

 

 Lapkričio 9 dieną, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro vaikai vyko į ekskursiją Vilniuje. Iš pradžių lankėsi Energetikos ir technikos muziejuje edukaciniame užsiėmime “Ignitis klasėje“. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo kaip gaminama elektra ir kaip ją vartoti atsakingai, diskutavo apie atsinaujinančius energijos išteklius bei žmogaus poveikį aplinkai, o vėliau pasitikrino žinias „Kahoot“ žaidime ir apžiūrėjo  Energetikos ir technikos muziejuje veikiančią nuolatinę ekspoziciją.

Pasisėmę žinių, vaikai vyko pramogauti  į „Vichy“ vandens parką. Čia juos pasitiko gausybė veiklų skirtų visoms amžiaus grupėms: baseinai, sukūrinės vonios, vandens pramogos –  Delfinų jūra“ ir „Kanojų upė“, o didžiausi išbandymai laukė adrenalino gerbėjų, kuriems įrengti 9 vandens atrakcionai ir nusileidimo takeliai. Neišdildomų įspūdžių diena prabėgo akimirksniu.....

 Spalio 30 d. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro ir Dienos cento vaikai lankėsi Anykščių labirintų parke, kuriame patyrė heloviniškai šiurpius siaubo ir baimės pojūčius. Vaikai galėjo ne tik  klaidžioti įvairiausiais labirintais ir patirti odą šiaušiančių potyrių, bet ir mėgautis tik šiai progai sumontuotais naujais atrakcionais: vaikišku apžvalgos ratu, klasikine ir skraidančia karuselėmis, suptis vaiduoklišku laivu – sūpuoklėmis ir išbandyti siaubo kambarį. Parko lankytojus stebino šiurpulinga ir mistinė Vaiduoklių šventės tematika. Čia galima buvo išvysti besislepiančius šikšnosparnius,  panirti į raudonos šviesos prieblandą, išgirsti kvapą gniaužiančius šnabždesius...  

 

Spalio 22 d. Dienos centro vaikai ir darbuotojos vyko į išvyką. Planas buvo aplankyti sostinę ir pasiekti Trakus. Pirmiausiai buvo sugalvota apsilankyti Vilniaus Zooparke, kuriame galima sutikti apie 90 rūšių gyvūnų iš viso pasaulio. Vaikai daugybę gyvūnų matė pirmą kartą, kai kuriuos iš labai labai arti, glostė triušiukus, maitino žuvytes, grožėjosi lemūrais, beždžionėmis, didžiuliais vėžliais ir gyvatėmis, susipažino su šikšnosparniais. Po smagiai praleisto laiko Zooparke ir įdomios pažinties su gyvūnijos pasauliu, vyko į Trakus. Trakų Salos pilyje lankytojai  dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Surask lobį“. Su didžiuliu susidomėjimu klausėsi Lietuvoje rastų lobių istorijų, sužinojo daug istorinių faktų apie pinigų atsiradimą, o pati įdomiausia dalis buvo paslėpto lobio paieškos Pilies ekspozicijoje. Suradę lobį vaikai vyko į restoraną „Karališka Senoji Kibininė“. Čia dalyvavo parodomojoje kibinų sukimo ir totoriško pyrago „Šimtalapis“ edukacijoje su degustacija. Edukacijos dalyviai ne tik stebėjo kaip sukami kibinai ir gaminamas skanusis pyragas, bet edukacijos pabaigoje ragavo kepinius ir gėrė skanią kmynų arbatą. Iš kelionės vaikai sugrįžo praturtėję naujomis žiniomis ir kupini įspūdžių, truputėlį pavargę, bet jau planuojantys naujas išvykas.

 
 

Rugsėjo 29 d. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro Dienos centro vaikai lankėsi Didžiasalio IRKC padalinyje. Ten vyko vilnos vėlimo edukacinis užsiėmimas „Vilnos akvarelė“. Edukaciją vedė ir susirinkusius supažindino su piešimu vilna Svetlana Panavienė ir Vidmanta Visakavičienė. Popietės metu vaikai, pasitelkę savo fantaziją ir naują tapybos technologiją, sukūrė originalius spalvingus paveikslėlius.

  

Vykdant programą „Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams“, spalio 25 ir lapkričio 3 dienomis vyko psichologo, lektoriaus Evaldo Karmazos nuotolinės paskaitos jaunimui aktualiomis temomis: „Psichologinis atsparumas - gebėjimas apsaugoti save sudėtingoje aplinkoje“ bei "Sulaukti 18 ar užaugti?“. Pirmosios paskaitos metu  lektorius pateikė nemažai patarimų, kaip tapti psichologiškai atspariems priklausomybę sukeliančioms medžiagoms, pertekliniam poreikiui žaisti kompiuterinius žaidimus bei naudotis mobiliaisiais telefonais. Aptariant antrąją temą, Evaldas Karmaza paaugliams pristatė žmogaus brandumo požymius, davė savisaugos patarimų bei žinių kaip tapti stipria ir savarankiška asmenybe visuomenėje.

 

 


 
 

 

SKELBIMAS APIE VYKDOMĄ VIEŠĄ TRANSPORTO PRIEMONĖS AUKCIONĄ

Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras  (toliau – Centras) skelbia pripažinto nereikalingu turto pardavimą viešame prekių aukcione  (toliau – aukcionas), kuriame bus parduodamas naudotas, netinkamas eksploatacijai lengvasis automobilis PEUGEOT 306: variklio tūris cm³, galia (KW) - 1997 (66), pagaminimo metai 2001, pavarų dėžė mechaninė, dyzelinas, TA iki 2022-02-05. Pradinė kaina 400,00 Eurų.

Aukcionas vyks 2021 m. spalio 22 d. 11.00 val. Centro patalpose, Pupienos g. 4, Didžiasalio k., Ignalinos r. Aukciono dalyviai registruojami spalio 22 d. 08.00–10.00 val. Neįvykus pirmajam aukcionui arba nepardavus turto, antrasis aukcionas vyks 2021 m. spalio 28 d., tuo pačiu adresu ir laiku. Dalyvių registracija spalio 28 d. 08.00–10.00 val.  

Transporto priemonę galima apžiūrėti  spalio 19-21 dienomis nuo 9.00 val. iki 17.00 val. Pakartotinė turto apžiūra –  spalio 25-27 dienomis nuo 9.00 val. iki 17.00 val.

Kontaktinis asmuo – buhalterė Danguolė Krasauskienė, 8 (386) 59 199, didziasaliovgc@gmail.com, Pupienos g. 4, Didžiasalio k., Ignalinos r.

Aukciono dalyviams mokestis netaikomas. Aukcionas vykdomas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip du dalyviai.

Nupirktą turtą laimėtojai išsigabena patys. Už aukcione įsigytą turtą atsiskaitoma per 3 darbo dienas, pervedant pinigus į  Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro atsiskaitomąją sąskaitą Nr. LT 717300010002497304, esančią AB „Swedbank.

Daugiau informacijos tel. 8 (386) 59 199.

 

 


Erdvinis kinas

Vykdant programą „Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams“, rugsėjo 9 dieną į Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centrą atvyko erdvinis kinas. Kino vaizdas pateikiamas ant išgaubto ekrano ir rodomas nedideliame kupole. Toks neįprastas kinas ne tik pritraukė dėmesį, sudomino, bet ir padėjo įsisavinti informaciją. Vyresni vaikai susipažino su Paukščių tako galaktika, povandeniniu gyvenimu ir atsinaujinančiais energijos šaltiniais. Po to pažiūrėjome dar du trumpesnius ir linksmesnius filmukus skirtus mažesniųjų amžiaus grupei.  Pasak vaikų, informacija buvo aiški ir įdomi, ją buvo lengva suprasti, nes buvo pateikta netradiciniu būdu. Šis kinas sukėlė teigiamas emocijas, praplėtė akiratį, paįvairino laisvalaikį.

 

 Lytiškumo paskaita

Rugsėjo 15 dieną Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro Naujojo Daugėliškio padalinyje vyko  paskaita lytiškumo tema,  kurią vedė Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės Irena Čeponienė ir Agnė Paukštienė. Bendros paskaitos metu minėtos specialistės papasakojo: apie lytinį brendimą, kūno, elgesio ir emocijų pokyčius paauglystėje, taip pat apie  atsakingą bręstančio žmogaus lytinį elgesį įvairiose gyvenimiškose situacijose. Vėliau paskaita vyko atskirai mergaitėms ir berniukams. Vaikai galėjo užduoti rūpimus klausimus ir apie tai padiskutuoti. Tiek mergaitėms, tiek berniukams paskaita labai patiko, nes buvo kalbama tomis temomis, kurios jiems aktualios ir svarbios.

 


 

 

Rugpjūčio 17-19 dienomis Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro ir Naujojo Daugėliškio padalinio vaikai poilsiavo pajūryje. Ankstyvą pirmosios dienos rytą išvykę, per pietus jau  buvome Šventojoje. Apsigyvenome nameliuose, esančiuose netoli  jūros. Įsikūrę, ėjome apsižvalgyti: ėjome prie jūros  paklausyti jos ošimo, rinkome krauklytes,  pamatėm skultūrą ,,Žvejo dukros“, Senąjį molą, lingavom Beždžionių tiltu. Vakare laukė bendra vakarienė – kepėme šašlykus. Antra diena buvo skirta Klaipėdos miestui. Nuvykę ten, keltu kėlėmės į Smiltynę, kur susižavėję stebėjome delfinų ir ruonio pasirodymus Delfinariume ir grožėjomės Jūrų muziejaus ekspozicijomis. Lankėmės prekybos centre Akropolis. Grįžę į Šventąją, mažiausiai pavargę, dar vaikščiojo po kurortą. Trečiąją dieną vykome į Palangą.  Pirmiausia, apsilankėme iliuzijų namuose ,,Eureka“. Nustebinti liko visi: nuo mažiausio, iki didžiausio. Vaiksčiojome Basanavičiaus gatve iki pat tilto galo, smalyžiavome burbuliniais vafliais ir ledais, tiesiog džiaugėmės  poilsiu. Greičiau, nei norėjosi pralėkė mūsų laikas prie jūros. Jūra, mes dar grįšim!

                                                          Su vaikais smagiai laiką leidusi socialinė darbuotoja Simona

 Liepos 21-23 dienomis Didžiasalio ir Daugėliškio vaikai buvo pakviesti į Vaišniūnų stovyklavietę. Atvykę pirmąją dieną, turėjome įsirengti stovyklos vietą: statėme palapines, kapojome malkas, kūrėme laužą, atsinešėme šaltinio vandens  ir bendrai gaminome vakarienę. Įsikūrę ir sotūs pramogavome:  šaudėme į taikinius,  vieni žaidė krepšinį, kiti – tinklinį, maudėmės ežere.  Kitą dieną laukė didžiausia pramoga – plaukimas baidarėmis. Grožėjomės gamta, matėme gyvates, ūdrą, kartu plaukė kompanionai – ančių šeimyna.  Įveikėme maždaug 15 kilometrų trąsą. Buvome pavargę, tačiau labai savimi didžiavomės. Paskutiniąją dieną žygiavome. Stovyklos vadovas aprodė apylinkes, pasakojo legendas. Drąsiausi ,,tarzanke‘‘ šoko į Laumiakėlio ežerą. Grįžę gaminome pietus iš savo rinktų grybų. Pilni įspūdžių grįžome į namus.  

Veiklos organizuotos projekto ,,Vaikų užimtumas per atostogas“, finansuojamo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo, lėšomis.

 Esame labai dėkingi  Gintui Čepuliui už pakvietimą ir kartu praleistą laiką.   

Vasara – pramoginių ir pažintinių kelionių metas. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro dienos grupės vaikai, esant galimybei, stengiasi nepraleisti progos pamatyti ką nors naujo ir įdomaus. Šį kartą vaikai, lydimi socialinės darbuotojos Stasytės Baranauskienės ir socialinio darbuotojo padėjėjos Ingos Bukelskytės, leidosi į kelionę po kaimyninį Utenos rajoną. Išvyką nusprendę pradėti nuo Bitininkystės muziejaus Stripeikiuose, pakeliui stabtelėjo prie kelininko skulptūros, kur vaikai ne tik fotografavosi, bet ir lyginosi ūgiu su kelininku ridenančiu akmenį. Užsukę į Senovinės bitininkystės muziejų vaikai apžiūrėjo pagonių Dievų skulptūras, susipažino su bičių gyvenamomis erdvėmis, bei avilių raidos istorija. Buvo atskleisti ne tik įdomiausi bitininkystės užkulisiai, bet ir parodyti muziejuje eksponuojami bitininkavimo ir meistravimo įrankiai, senoviniai medsukiai.

Toliau kelionės maršrutas vedė į Triušiukų slėnį.  Čia pasitiko gausybė gyvūnų ir paukščių, kuriuos galima ne tik stebėti, glostyti bet ir  pamaitinti. Vaikai ne tik dalyvavo edukacijoje, bet ir relaksavo. Toliau grupė keliautojų vyko į gelžbetoninių skulptūrų muziejų, kuris įsikūręs Kuktiškėse, privačioje sodyboje.  Muziejaus kieme stovi rekonstruotas ūkinis pastatas, kuris vadinamas pasakų nameliu „Drakono džiunglės“. Jame viskas nulipdyta iš betono, ant sienų išlipdyti įvairūs gyvūnai ir vaizdai. Gelžbetoninių skulptūrų muziejuje vaikai galėjo apžiūrėti daug įdomių ir keistų skulptūrų, įsitaisyti ant jų ir nusifotografuoti.

Pakeliui į namus  laukė dar viena mistiška ir labai paslaptinga vieta – Pačkėnuose įsikūręs Raganų muziejus.  Atvykusius  pasitiko tikra ragana, kuri supažindino su paslaptingu raganų gyvenimu ir pripasakojo daug neįtikėtinų istorijų. Vaikai įdomiai praleido laiką ir suprato, kad nėra ko raganų bijoti, svarbu jas pažinti.

 

 

Liepos 6-ąją Padalinio vaikai, kartu su Daugėliškio bendruomene, susirinko prie šio kaimo  simbolinio akmens tęsti gražios tradicijos - vienu metu, kartu su viso pasaulio lietuviais, švęsti valstybės dieną ir  giedoti tautišką giesmę. Birželio 29 d. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro dienos grupės vaikai vyko į Anykščius. Ši ekskursija prasidėjo nuo vienintelio Pabaltijo šalyse Arklio muziejaus, kuris yra įsikūręs Niūronių kaime netoli Anykščių. Šiame muziejuje vaikai ne tik aplankė saugomas ir eksponuojamas gausios Lietuvos arklininkystės istoriją menančias eksponatų kolekcijas, bet ir žaidė įdomius senovinius lietuvių žaidimus. Žaisdami žaidimus vaikai išmėgino savo kojų greitumą, rankų miklumą ir taiklumą. Iš Arklio muziejaus vaikai vyko į Kalitos kalną, pasivažinėti vasaros rogutėmis, kur  nusileido linksmaisiais kalneliais ir pajuto naujas bei netikėtas emocijas.

Dar viena numatyta šios išvykos pramoga, šalia Anykščių įsikūręs Labirintų parkas. Tai unikali vieta, čia galima daugybę smagių užsiėmimų. Vaikai turėjo galimybę išbandyti pačius įvairiausius labirintus, pramogas vandenyje, padangų nusileidimo trasą ir patirti daugybę visokių netikėtumų.

Karštą ir kupiną puikių įspūdžių dieną vaikai užbaigė maudynėmis Lūšių ežere.


 

Birželio 28 d. – liepos 4 d. Lietuvoje buvo minima globėjų savaitė. Tuo tikslu Ignalinos rajono Globos centras, siekdamas viešinti globą, organizavo įvairius renginius.
Birželio 28 dieną globos savaitė prasidėjo filmo „Mūsų namai“ peržiūra ir aptarimu.
Birželio 30 dieną kartu su Daugėliškio krašto bendruomene organizavome renginį „Pramogos ant smėlio“. Jo metu vyko paplūdimio tinklinio varžybos, smėlio pilių statymo konkursas ir diskoteka ant smėlio. Taip pat buvo pristatyta globos centro veikla ir teikiamos paslaugos.
Liepos 3 dieną globos centro komanda su globėjais ir jų globojamais vaikais vyko į Kaune organizuotą sąskrydį – vasaros festivalį „Vaikai yra vaikai“. Geras oras, puiki nuotaika įtraukė visus į smagų šventinį šurmulį. Šiame sąskrydyje dalyvavo visi Lietuvoje veikiantys globos centrai siūlę įvairias pramogas, edukacijas bei pristatinėję savo savivaldybes. Mums šiame renginyje talkino Ignalinos rajono turizmo informacijos centras. Siekiant šį renginį padaryti tradiciniu, kitų metų sąskrydžio organizavimo estafetė perduota Klaipėdos savivaldybei.
Liepos 4 dieną globėjus pakvietėme į šv. Mišias Ignalinos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje, kur globėjus pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Lina Gladkauskienė. Po šv. Mišių su globėjais vykome į pikniką Sirvėtos regioniniame parke. Čia globėjus sveikino Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro direktorė Audronė Petrovienė bei Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėjas Ignalinos rajone Vidas Kreivėnas.
Už pagalbą organizuojant globėjų savaitės renginius dėkojame:
Daugėliškio krašto bendruomenei ir jos pirmininkei Indrei Gruodienei padėjus organizuoti renginį „Pramogos ant smėlio“, Ignalinos rajono turizmo informacijos centrui ir jo direktorei Marijai Garejevai vykusiai su mumis į renginį Kaune ir ten pristačiusiai Ignalinos kraštą, Ignalinos rajono socialinių paslaugų centro kolektyvui padėjusiam organizuoti filmo peržiūrą ir Ignalinos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios dekanui Vidui Smagurauskui.

 
 

Birželio 23-ią dieną, du Padalinyje gyvenantys vaikinai dalyvavo Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centre vykusiame šaškių ir šachmatų turnyre. Jie rungėsi šaškių turnyre su jau patyrusiais žaidėjais. Šįkart nugalėjo patirtis, tačiau labai džiugu, kad garbingą trečiąją vietą užėmė šaškių žaidimo mėgėjas  Georgijus. Jis žada nenuleisti rankų, treniruotis ir toliau dalyvauti panašiuose renginiuose.

 Birželio 23 dieną Padalinyje buvo paminėta mokslo metų užbaigimo diena  bei vasaros atostogų pradžia. Solveiga, Urtė, Aurelijus ir Marija gavo direktorės Audronės Petrovienės padėkas bei paskatinimus už labai gerą ir gerą mokymąsi, atsakingumą, darbštumą. Kiekvienam gyventojui,  dėl pastebėtų pagrindinių jų asmeninių savybių, buvo suteikta linksma  nominacija ir paskatinimo dovanėlė. Vėliau visi vaikai aplankė vienu gražiausių Lietuvoje, atveriantį nuostabų Aukštaitijos Kačėniškės piliakalnį. Kokios atostogos be linksmųjų pramogų, todėl popietė tęsėsi Ignalinos miesto paplūdimyje: maudynės, plaukimas vandens dviračiais, skanūs Ferdžio blynai, gaivūs šerbeto gėrimai....Pagaliau atostogos! 

 Birželio 18 dieną, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro vaikai, lydimi socialinių darbuotojų– Editos Vilimienės, Simonos Zigmantaitės ir Jekaterinos Možeikos, vyko į Vilnių. Laukė įdomi ir pilna įspūdžių diena. Pagrindinis kelionės tikslas buvo pasinaudoti MO muziejaus ir Kazickų šeimos fondo kvietimu nemokamai aplankyti muziejų ir sudalyvauti siūlomose edukacijose.

MO muziejaus ir Kazickų šeimos fondo edukacinės programos iniciatyvos tikslas – suteikti galimybę socialiai jautrioms jaunuolių grupėms apsilankyti MO edukacijose: susipažinti su moderniu menu, atverti naujus žinių kelius, ugdyti bendravimo, bendradarbiavimo, kūrybiškumo, kritinio mąstymo, emocinio intelekto ir kitus gebėjimus, kurie ateityje leis lengviau pasirinkti profesiją ar gyvenimo kryptį. 

 Taigi, pirmoji kelionės stotelė ir buvo MO muziejus. Vaikus iškart sužavėjo modernus pastatas. Su muziejaus gide lankytojai apžiūrėjo parodą ,,Sunkus amžius", turėjo neeilinę galimybę vienoje vietoje pamatyti trijų garsių menininkų ir pokario kūrėjų kūrybą: kino režisieriaus, skulptorės ir tapytojo darbus. Mažojoje salėje aplankė unikalią parodą, skirtą vaikams ,,Ežeras pilnas žvaigždžių". Vaikai diskutavo apie kūrinius ir individualų meno suvokimą. Apsilankiusieji įsitikino, kad muziejuose galima linksmai ir įdomiai praleisti laiką.

  

Pramoginę–pažintinę kelionę nedidelė grupė vaikų pasirinko pratęsti romantikos ir grožio kampelyje - Vilniaus botanikos sode. Merginos pasidarė fotosesiją prie nuostabaus grožio bijūnų ir gundančio aromato rožių. Pasivaikščiojo žaliais takeliais, pasigrožėjo augalų gausa.

 


 

 

Globotiniai (rūpintiniai), kurie nepabūgo pramogų ir priėmė aukščio iššūkius medžiuose, apsilankė nuotykių parke „UNO Park“. Čia išbandė jėgas skirtingo sunkumo trasose. Visiems sekėsi įvairiai: drąsesni, ir ne pirmą kartą išbandantys savo jėgas, žengė drąsiai, kiti pasiryžo ir nugalėjo aukščio baimę tik  pirmą kartą. Turbūt smagiausia buvo jauniausiam pramogautojui Laurynui, kuris trasų kelią pradėjo nedrąsiai, o užbaigė didžiuodamasis savimi.

Aktyvaus poilsio laikas nuotykų parke globotiniams (rūpintiniams) paliko įvairių patirtų jausmų bei neišdildomų prisiminimų.

 


 


     Birželio 16 d. Centro globotiniai lankėsi Vilniuje. Vaikai aplankė žinomo Lietuvos ir Lenkijos poeto Adomo Mickevičiaus memorialinę skulptūrą, šv. Onos bažnyčią, Katedros aikštę ir Vilniaus katedrą, Vilniaus dailės akademijos prieigas, tarp Gedimino pilies kalno ir Bernardinų vienuolyno Sereikiškių parke įsikūrusį Bernardinų sodą (apie 9 ha). Globotiniai susipažino ir su garsiąja menininkų respublika – „Užupio respublika“, kuri garsėja turinti savo prezidentą, vyskupą, himną, konstituciją (surašyta ant tvoros), paštą ir kt. Apsilankyta šalia bronzinio Užupio angelo, pasisveikinta su Vilnios krantinėje įrengtoje nišoje sėdinčia bronzine Užupio mergele (undinėle), kuri vilioja į Užupį žmones iš viso pasaulio, pasisupta po Užupio tiltu virš upės įrengtose Likimo supynėse, pasivaikščiota Tibeto skvere. Apsilankyta Užupio skaitytų knygų knygyne-krautuvėlėje „Keistoteka“ bei Užupio meno inkubatoriaus „Galeroje“. Pastarojoje tuo metu buvo eksponuojama Žilvino Bražuko piešinių ir skulptūros darbų paroda „Gluten Free“ („Laisvas. Be glitimo“).Tai paroda apie savęs pažinimą, baimę ir laisvę bei kažką velniškai mielo-šlykštaus, kur darbuose atsispindi autoriaus požiūris į beprasmių vaizdų perpildytą ir neretai absurdišką kasdienio gyvenimo realybę. 

Gegužės 15 d. Padalinio bendruomenė, tarsi didelė šeima, susirinko prie bendro stalo trumpai paminėti Tarptautinės šeimos dieną, nes šeima - didžiulė jėga, nugalinti visas negandas ir įveikianti sunkumus. Palinkėjimai, gražūs ir prasmingi žodžiai slypėjo spalvingose dėžutėse, kurias atidarę kiekvienas šeimos narys buvo maloniai nustebintas. Visus džiugino bendrystės jausmas ir linksmai praleistas laikas prie saldumynų stalo bei arbatos puodelio...


Artėja labai ypatinga pavasario šventė— Mamos diena.  Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro Dienos grupės vaikai su socialine darbuotoja Stasyte Baranauskiene visada kupini idėjų ir kūrybinių minčių. Todėl, šventės proga, vaikai savo Mamytems gamino labai įdomius ir originalius atvirukus. Padedami socialinės darbuotojos,naudodami siūlus ir guašą, kiekvienas sukūrė po spalvingą ir neįprastą darbelį. Gražiausi vaikų darbai pirmąjį gegužės sekmadienį dovanos šypsenas ir gerą nuotaiką pačioms brangiausioms Mamoms ir Močiutėms.


 

 

Balandis — švaros mėnuo, todėl, kas tik gali, skuba tvarkytis ne tik savo kieme, bet ir artimoje aplinkoje. Padalinio vaikai taip pat prisideda švarinant gamtą: namuose renka šiukšles jas rūšiuodami, o  balandžio 19 dieną visi tvarkė Naujojo Daugėliškio kaimo aplinką rinkdami šiukšles prie labiausiai žmonių lankomų vietų.

  Balandžio 7 dieną Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro dienos grupės vaikai dalyvavo nuotolinėje edukacinėje velykinėje šventėje „Velykos kitaip“. Šios edukacijos metu vaikai daug sužinojo apie Velykų tradicijas ir papročius. Iš lego detalių konstravo labai neįprastus velykinius kiškučius —kiaušinius, su dideliu noru mokėsi marginti kiaušinius labai paprastu ir greitu būdu - tampomu popieriumi. 

Šv. Velykos – atgimimo, prisikėlimo ir pavasario šventė. Ta proga, pasitelkusi išmonę ir kūrybą, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai bendruomenė įvairiausiomis priemonėmis margino ir dekoravo įvairaus dydžio kiaušinius. Jais buvo papuošti centro kieme augantys persikai, šventiniu laikotarpiu virtę Velykų medžiais. 

  

Aktyviai  ir kruopščiai šventei ruošėsi ir būrys dienos grupės vaikų. Jie savo pieštais ir iš popieriaus gamintais kiaušiniais ne tik prisidėjo prie Velykinių medžių puošybos, bet ir, padedami socialinės darbuotojos Stasytės Baranauskienės, savo dailiais darbais papuošė pirmąjį aukštą.  Dienos grupės lankytojai čia surengė savo rankdarbių parodėlę, kuri žavi ir suteikia šventinę nuotaiką.

  

Kaip ir kiekvienuose namuose, Naujojo Daugėliškio padalinyje virė darbai darbeliai ir malonūs rūpestėliai belaukiant pavasario ir šventų Velykų.  Šventinės vaišės ir margučių grumtynės nepaliko abejingų. Tad visus su bundančiu pavasariu!

  

Balandžio 2-oji — Tarptautinė vaikų knygos diena. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro dienos grupės vaikai paminėjo ją įdomiai ir ne visai tradiciškai.
Vaikai, dalyvaujantys dienos grupės veikloje, gavo unikalią galimybę išbandyti savo kūrybinius sugebėjimus. Akcija „Knygiukai į pagalbą vaikams“ subūrė virš penkiasdešimties žinomų Lietuvos rašytojų ir iliustruotojų, kurie sukūrė net 37  įspūdingus Knygiukus — nedideles namų sąlygomis atsispausdinamas ir susilankstomas knygeles vaikams.. Lietuvos vaikų knygų rašytojų ir iliustruotojų sukurta dovana Lietuvos vaikams atkeliavo ir pas mūsų centro dienos grupės lankytojus. Kiekvienas vaikas gavo po voką, kuriame buvo įdėtos 9 skirtingos, dar nepagamintos, knygelės. Užsiėmimų metu, sukaupę savo išmonę ir kantrybę, vaikai lankstė knygeles. Rezultatas nenuvylė. Buvo pagaminta nemažai įvairiaspalvių, įdomių mažų knygučių, kurias vaikai kartu su socialine darbuotoja skaitė ir aptarė, taip paminėdami Vaikiškos knygos dieną.

 

  

Padalinyje gyvenantys vaikai bendrauja ir bendradarbiauja su policijos pareigūnais. Jau keleri metai tęsiasi artima draugystė su policijos pareigūnu Irmantu Staliausku ir jo komanda. Šį pavasarį pareigūno gražios iniciatyvos paskatinti vaikai prisidėjo prie pavasario šauklių laukimo ir puošė du inkilėlius, kuriuose apsigyvens vasaroti sugrįžę mažieji paukšteliai. Vienas iš jų papuošė Ignalinos rajono policijos komisariato pastogę.

  

Kovo 21-oji – Pasaulinė Dauno sindromo diena. Norėdama išreikšti toleranciją šiems vaikams ir palaikymą jų šeimoms Centro bendruomenė prisijungė prie Klaipėdos lopšelio-darželio „Žuvėdra“ socialinės gerumo akcijos „Sveika, Saulyte!“, skirtos šiai dienai paminėti. Taip mūsų įstaigos languose suspindo saulė, kaip palaikymo simbolis tėvams, auginantiems „saulytes“, o globotiniai ir darbuotojai mūvėjo skirtingų spalvų kojines, kurios simbolizuoja kitoniškumą, nes šį genetinį sutrikimą nulemia tik viena papildoma chromosoma (chromosomos primena kojinių porą, o kadangi jos kitokios – dėl to kojinės yra skirtingos).

Ši akcija, kuria ugdyta plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia, yra  kampanijos „BE PATYČIŲ“ dalis.

 

 


 

Emocinei paramos tarnybai „Vaikų linija“ kovą paskelbus Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ 2021, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro bendruomenė taip pat prisidėjo prie šios iniciatyvos. Su globotiniais diskutuota apie etišką ir kultūringą elgesį viešoje internetinėje erdvėje, dalyvaujant nuotoliniame mokymosi procese, rekomenduota elgtis atsakingai skelbiant informaciją draugų profiliuose, komentuojant jų įrašus ar nuotraukas, vengti įžeidžiančios ar privataus gyvenimo aplinkybes atskleidžiančios informacijos pateikimo. Globotiniai skatinti būti draugiškais ir mokytis praleisti progą pasityčioti, kad sugrįžę į mokyklas galėtų jaustis saugiau. To paskatinti visi draugiškai gaminome įvairaus dydžio ir spalvų popierines gėles, kurias vėliau kaip draugiškumo ir šilumos simbolį dovanojome Didžiasalio įstaigų darbuotojams ir praeiviams miestelyje. Įstaigos laiptus į šeimynas globotiniai padabino prasmingais ir pozityviais užrašais. Darbuotojai sėmėsi žinių ir patirčių nuotolinėje konferencijoje „Patyčios tarp mokinių – ką darome? Lietuvos ir Šiaurės šalių patirtis“.Kovo 20 dieną, minėdami Savaitę be patyčių, Žemės dieną bei palaikydami šeimynų bendruomeniškumą, keliavome į Molėtus. Apsilankėme Dubingių Žirgyne, ten pasivaikščiojome po „Šnabždančių akmenų sodą“, aplankėme paukštyną, stručius, alpakas, ponius. Užlipom į antrą aukščiausią Lietuvoje Mindūnų apžvalgos bokštą (36 m). Pasigrožėjome tarsi iš paukščių skrydžio atsiveriančiu kraštovaizdžiu. Turiningai praleidę dieną, sušalę, bet pilni įspūdžių, vakarop grįžome į namus.  

Kovo 11 – ąją Didžiasalio vaikų globos namų ir socialinės paramos šeimai centre paminėta Kovo 11-oji, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Su globotiniais diskusijoje aptarta iškovota laisvė, išgyventi istoriniai įvykiai bei kiti prisiminimai, o įstaigos langus papuošė lietuviškas trispalvių gėlių darželis.

O Centro II šeimyna prisijungė ir prie organizuojamos pilietinės iniciatyvos „Gyvasis tautos žiedas“, kuri buvo skirta paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Buvo atrinkta ir išsiųsta per vaikų kūrybinę veiklą atspindinti mūsų valstybingumą nuotrauka „Gražiausias gyvas žiedas - tai mūsų širdis“. Už dalyvavimą pilietinėje iniciatyvoje gauta Tarptautinės komisijos padėka.

Puošiame tėvynę savo mažais ir didesniais darbais.  

Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena) – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918 m. Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Dokumentą pasirašė 20 signatarų. Tądien Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro bendruomenė minėjo ne tik Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, bet ir Užgavėnes. I šeimynos vaikai parengė pačių gamintų Užgavėnių kaukių parodėlę, II šeimynos – stendą apie Vasario 16-osios akto signatarus. Globotiniai su darbuotojais kepė trispalvius blynus, gamino sviestinius sausainius, juos dekoravo tautine tematika, klausėsi lietuvių folkloro dainų.

Puoselėjant pilietines ir tautines vertybes bei ugdant kūrybiškumą dalyvauta ir Ignalinos rajono savivaldybės Vasario 16-ajai ir Užgavėnėms skirtame konkurse „Iš meilės Lietuvai“. Gaminti šventiški patiekalai. O mūsų globotinės Eglės Potockaitės nuotrauka, surinkusi didžiausią skaičių patiktukų, pelnė „Forest Grill“ prizą. Valgomą dovaną pelnė ir I šeimynos nuotrauka.

 

 

  

Vasario 16-oji – Lietuvos gimtadienis. Naujojo Daugėliškio padalinyje jis taip pat buvo švenčiamas: vaikai trispalvės spalvomis pasipuošė namus ir kiemą, žiūrėjo filmą „Pelėdų kalnas“, vėliau kalbėjosi apie istorinius, politinius įvykius, kurie kiekvienais metais vaikams tampa vis suprantamesni ir svarbesni. Šiais metais taip jau sutapo, kad ant šventinio Valstybės gimtadienio stalo puikavosi ir įvairiausi Užgavėnių blynai, sotūs lašiniai.

 
 

 

Sausio 7 dieną  Naujojo Daugėliškio padalinyje vyko virtuali paskaita apie prekybą žmonėmis ir jų išnaudojimą.  Paskaitą vedė Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro socialinė darbuotoja Danutė Grimalauskienė. Vaikai  buvo supažindinti su pagrindinėmis prekybos žmonėmis išnaudojimo formomis.   Darbuotoja pasakojo gyvenimiškas apgautų, išnaudotų žmonių istorijas ir dalinosi patarimais, kaip nepatekti į sukčių pinkles. Taip pat buvo demonstruojami trumpi, gerai įsimenami filmukai apie apgautus jaunuolius įsidarbinant užsienyje bei paauglius, kurie nukentėjo dėl viešoje erdvėje apgaulės būdu platinamų jų  nuotraukų. Vėliau vaikams  buvo suteikta informacija apie  Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro veiklą, jų viešinamą informaciją bei galimybę pasinaudoti patarimais bei pagalba.

 

 


 

PROJEKTAS - „ALKOHOLIO, TABAKO IR KITŲ PSICHOAKTYVIŲ MEDŽIAGŲ PREVENCIJOS PRIEMONĖS MOKSLEIVIAMS"

        2020 metų III-IV ketvirtį Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras vykdė projektą „Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams", kurį finansavo Ignalinos rajono savivaldybė visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projektui buvo skirta - 1500 eurų. Suplanuotose veiklose dalyvavo 24 Centro gyventojai.
         Projekto tikslas - užkirsti kelią psichoaktyvių medžiagų vartojimui vaikų tarpe, skatinant socialiai priimtiną jų elgesį, siūlant jiems patrauklias užimtumo formas, ugdant vidines vaiko galias bei organizuojant pačių švietimą.
Kadangi psichoaktyvių medžiagų vartojimas jaunimo tarpe yra labai paplitęs, buvo nuspręsta dalyvauti projekte ir jį vykdant orientuotasi į paauglių švietimą ir informavimą apie neigiamą alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo poveikį jų pačių sveikatai ir visuomenei.
         Švietėjišką veiklą vykdė Centro darbuotojai organizuodami individualius bei grupinius užsiėmimus su vaikais, demonstruodami prevencinius filmus. Taip pat buvo pakviesta įvairių sričių specialistų: Utenos apskrities VPK Ignalinos rajono policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėja Jurgita Zenkuvienė, Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Neringa Patiejūnaitė, lektorius, psichologas, konsultantas ir asmeninio efektyvumo treneris Darius Ražauskas.
       Siekiant paskatinti jaunimą užsiimti sveikatai naudinga veikla, buvo daug dėmesio skirta užimtumo, sporto bei pramoginės - edukacinės veiklos organizavimui: teniso varžybos, naktinis žygis su baidarėmis, sportiškai praleistos dienos Zarasų bei Wischy vandens pramogų parkuose, Ignalinos baseinų ir pirčių komplekse, įsimintinos akimirkos Tiltiškių vandens malūno muziejuje, Anykščių Safari parke, Apverstame name ir Medžių lajų take.
        Tikėtina, kad paaugliai suvoks, jog jaunimo tarpe „nemadingas", tačiau sveikas gyvenimo būdas, nevartojant alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų yra naudingas jų pačių ir aplinkinių sveikatai.

 

 Gruodžio 18 d. vaikų dienos centro vaikai dalyvavo dar viename edukaciniame užsiėmime apie perlus. Edukacinio užsiėmimo metu vaikams buvo pasakojama apie įvairias kriaukles, kuo jos panašios ar skiriasi viena nuo kitos, kurios kriauklės gamina perlus, o kurios ne, perlo gimimą, augimą, jo namelį - perluotę. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo, kokie būna perlai, kokių spalvų, kiek laiko auginamas perlas, atlikinėjo užduotis.


Gruodžio 15 d. popietė prasidėjo įspūdingai. Dienos grupės vaikai dalyvavo Lietuvos jūrų muziejaus Kalėdinėje edukacinėje šventėje su lego, kurios metu patyrė nepamirštamus įspūdžius. Šios edukacijos metu vaikai sužinojo apie lego pasaulį, konstravo Kalėdų senelio elniukus, dovanas, netgi gamino dirbtinį sniegą, lipdė senius besmegenius.

Ši popietė buvo įspūdinga tuo, kad vaikai dalyvavo dar vienoje edukacinėje pamokėlėje, kuri vadinosi „Pingvinai. Kuo mes panašūs?" Edukacijos metu vaikai sužinojo koks gyvūnas yra pingvinas, kuo jis panašus į mus, taip pat mokėsi nustatyti pingvino rūšį, sužinojo kuo minta šie neskraidantys paukščiai, su kokiomis grėsmėmis susiduria gamtoje ir kaip mes, žmonės, jiems galime padėti. Po teorinės dalies vyko viktorina, vaikai atsakinėjo į pateiktus klausimus, atlikinėjo užduotis.

 Lapkričio 16 d. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centre paminėta Tarptautinė tolerancijos diena.
Su globotiniais kalbėta apie tai, kas yra tolerancija, aptarti nepakantumo, netolerancijos atvejai mokykloje, artimiausioje aplinkoje, prisiminti įvykiai, kuriuose pasireiškusi netolerancija kitoms tautoms, religinių įsitikinimų žmonėms virto agresija ir karais. Diskutuota apie mūsų visuomenės požiūrį į kitaip atrodančius, kitaip mąstančius bei turinčius kitokius nei dauguma pomėgius, gyvenimo būdą, išsilavinimą ir pan. asmenis. Kalbėta, kad mūsų visuomenė - kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kuriuos sujungus gauname visos visuomenės paveikslą.
Diskusija užbaigta globotinių kūrybiniu darbu „Tolerancijos dėlionė".
Už organizuotas veiklas minint tarptautinę Tolerancijos dieną gautas Tarptautinės Komisijos vykdomojo direktoriaus padėkos raštas.

 


 

PROJEKTAS „BENDRUOMENINIŲ VAIKŲ GLOBOS NAMŲ IR VAIKŲ DIENOS CENTRŲ TINKLO PLĖTRA IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖJE"

Ignalinos rajono savivaldybės administracija kartu su partneriu - Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centru - pradeda įgyvendinti projektą Nr. 08.1.1-CPVA-R-427-08-0001 „Bendruomeninių vaikų globos namų steigimas ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Ignalinos rajono savivaldybėje". Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu" įgyvendinimo priemonę Nr. 08.1.1-CPVA-V-427 „Institucinės globos pertvarka: investicijos į infrastruktūrą".
Projektui suplanuotos investicijos skirtos bendruomeninių ir nestacionarių paslaugų infrastruktūros plėtrai, steigiant dvejus Bendruomeninius vaikų globos namus (toliau - BVGN) ir plečiant vieną Vaikų dienos centrą (toliau - VDC). Siekiant sukurti vaikams kuo artimesnę šeimai aplinką, BVGN planuojama įsteigti Didžiasalio kaime ir Ignalinos mieste arba Vidiškių kaime. Įgyvendinant projektą, numatoma jau turimą butą ir projekto lėšomis įsigytus butus pritaikyti dviejų BVGN veiklai - atlikti paprastojo remonto darbus, pritaikyti neįgaliesiems vienų BVGN patalpas bei įsigyti būtinų baldų ir įrangos.
Siekiant sumažinti vaikų bei jų šeimų socialinę atskirtį, vaiko atskyrimo nuo šeimos rizikas, kuriant pagalbos šeimai sistemą taip pat numatoma plėsti veikiančio Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro VDC, į jo veiklas įtraukiant dviejų kaimiškų seniūnijų (Tverečiaus ir Didžiasalio) vaikus. Įgyvendinant projektą, planuojama atlikti Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro VDC patalpų remontą - įrengti erdves naujiems lankytojams, pritaikyti patalpas neįgaliesiems, įsigyti reikalingos įrangos ir baldų vaikų poilsiui, užimtumui, pamokų ruošai, darbinių įgūdžių ugdymui, fizinei veiklai organizuoti.
Tikėtina, kad, įgyvendinus projektą, Ignalinos rajone neliks vaikų, gyvenančių stacionariose globos įstaigose, o šiuo metu negyvenantys globos įstaigose vaikai nepateks į jas dėl išvystytų socialinių paslaugų bendruomenėje.
Projektui įgyvendinti skiriama iki 137 889,20 Eur Europos regioninės plėtros fondo lėšų.
Projektą tikimasi įgyvendinti iki 2022 metų.

 

 


Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius teikia nemokamą pirminę teisinę pagalbą.


 

DĖMESIO! Visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje skelbiamas karantinas!

Nuo 2020-11-07 iki 2020-11-29 pašaliniai asmenys, išskyrus darbuotojus, į įstaigą ir jos padalinius neįleidžiami.

Iškilus būtiniems klausimams informacija teikiama tel.: (8 386) 5 92 00, 5 91 99; el. paštas sala@ignalina.lt

  

Lapkričio 4d. Dienos grupės vaikai lankėsi molio būrelyje Ignalinoje, kur susipažino su stebuklingu keramikos pasauliu. Molio menas – taip puiki terapija, padedanti sumažinti stresą, atsikratyti nuovargio ir atitrūkti nuo rūpesčių. Užsiėmimų metu vaikai lipdydami mankštino pirštukus, moliui suteikė įvairiausias formas. Į jį įdėdami savo meilę, šilumą ir geriausias bei gražiausius jausmus. Vaikai ne tik lipdė, bet ir savo sukurtus darbelius dekoravo įvairiomis spalvomis, kur gimė nuostabiausi darbai.

  

Tęsiant projekto ”Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams“,  spalio 29 dieną į  Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centrą pakvietėme Utenos apskrities VPK Ignalinos rajono policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėją Jurgitą Zenkuvienę ir Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistę Neringą Patiejūnaitę. Tyrėja paskaitos metu globotinius supažindino su jų teisėmis ir pareigomis, vyraujančiais nepilnamečių teisės pažeidimais Lietuvoje: kelių eismo taisyklių pažeidimais, viešosios tvarkos pažeidimais, vagystėmis, psichoaktyvių medžiagų vartojimu ir laikymu, pažeidimų pasekmėmis bei gresiančiomis nuobaudomis.
Visuomenės sveikatos biuro specialistė pasakojo apie elektroninių cigarečių vartojimo žalą paauglio organizmui ir gresiančias pasekmes. Vėliau su tam skirtu aparatu – „smoker lyzer“ matavome anglies monoksido kiekį plaučiuose.

 

 
Spalio 20 d. Dienos grupės vaikai  dalyvavo vilnos vėlimo edukaciniame užsiėmime, kurį vedė Marijona Lukoševičienė. Užsiėmimo metu vaikai galėjo pasirinkti tradicinį vilnos vėlimą karštu vandeniu ir muilu (šlapiu būdu) arba veltinio vėlimą specialia adata (sausu būdu). Kiekvienam pagal gabumus ir kūrybines idėjas buvo skirtas tinkamas dėmesys. Vaikai dirbo mažose grupėse, jiems buvo suteikiami visi reikalingi įrankiai ir medžiagos, tad tereikėjo atsinešti tik gerą nuotaiką 

Rugsėjo 28 d. Dienos grupės vaikai lankėsi Adventica pramogų parke, kur smagiai praleido laiką žaisdami bei šokinėdami ant batutų. Vėliau  mėgavosi Multikino kino teatre, žiūrėdami animacinį filmą ,,Troliai 2“. Pasportavę ir išalkę  užsuko į restoraną ,,Žuvėdra“, pasistiprinti picomis, ledais. Po šios kelionės vaikai ilgai dalinosi įspūdžiais, patirtomis emocijomis.

 
Rugsėjo pabaigoje per mažus Ignalinos miestelius nugriaudėjo „plieninių žirgų“ – motociklų variklių gausmas... tądien „BikeRiders Vilnius“ asociacijos nariai, kuriuos vienija motociklų sportas, aplankė Centro gyventojus Naujajame Daugėliškyje ir Didžiasalyje. Jų buvo išties daug... apie 50 galingų motociklų sustojo kieme, raibo akys nuo neįprastos gausos, motociklininkų aprangos. Adrenalinas liejosi, kuomet buvo lenktyniaujama su vėju... Vaikai džiaugėsi ne tik nepakartojamais įspūdžiais, bet ir svečių atvežtomis dovanomis – drabužiais, batais, sportiniu inventoriumi, higienos priemonėmis, kurias suaukojo paprasti žmonės ir įstaigos. 

Vykdant programą „Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams“ , rugsėjo 17 dieną į Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centrą pakvietėme lektorių, psichologą, konsultantą ir asmeninio efektyvumo trenerį Darių Ražauską. Lektorius kalbėjo apie žalingų įpročių pasekmes jaunam organizmui, žmogaus socialiniam gyvenimui. Jis dalinosi asmenine patirtimi bei patarė  kaip tapti sėkmingu.
Vaikams susidomėjus Dariaus Ražausko teikiamomis žiniomis bei aktualia informacija, jis  pasidalino savo socialinių medijų kontaktais, skatindamas vaikus tęsti bendravimą, kreiptis pagalbos ar tiesiog patarimo.

 
Rugpjūčio  27 dienos laukėme su nekantrumu. Mūsų laukė žygis su baidarėmis ir nakvynė  palapinėse. Kadangi su upių maršrutais ir vingiais mums sudėtingai sekasi, todėl mes pasitelkėme į pagalbą mūsų įstaigos ilgametį draugą  policijos skyriaus tyrėjas Irmantą Staliauską, kuris padėjo organizuot baidarių nuomą, stovyklavietės vietą bei išrinko mums tinkamiausią kelionės baidarėmis maršrutą. Plaukėme upe Kiauna apie 14 kilometrų, tačiau šis maršrutas mums nei kiek neprailgo, plaukdami susidūrėme su įvairiomis kliūtimis sekluma ar nuvirtusiais medžiais, per juos baidares reikia persinešti arba išsistumti. Nuobodžiauti neteko: grožėjomės besikeičiančiu kraštovaizdžiu,  įspūdingais smėlėtais skardžiais ir kitais gamtos vaizdais. Grįžę į stovyklavietę įsikūrėme palapinėse, užsikūrėme laužą ir kaip tikri stovyklautojai išsivirėme košės ant laužo. Tuo vakaras nesibaigė, turėjome daug smagios veiklos: plaukiojome ant plaukimo lentų,  žaidėme įvairus žaidimus: tinklinį, krepšinį, rungėmės komandomis loginiuose žaidimuose, vakare mėgavomės pirtele ir atsipalaidavome kubile. Ryte išsivirėme ant laužo gardžios arbatos.  Papusryčiavę ir  aptarę mūsų žygio įspūdžius patraukėme link namų. Žygis paliko daug gerų įspūdžių visi turime svajonę kitais metais jį pakartoti. 

Rugpjūčio 25 d. Vykdant "Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams" programą, vaikai vyko į Anykščius. Išvykos metų vaikai aplankė ir smagiai praleido laiką Safarį parke, Apverstąme name bei Medžių lajų take.

 PSICHOLOGO PASLAUGŲ PIRKIMAS

 

1. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras  numato pirkti psichologo konsultacijas Ignalinos rajono globėjams ir jų globojamiems vaikams.

2. Pirkimo objektas – individualios ir grupinės psichologo konsultacijos, esant būtinybei dalyvauti atvejo vadybos  posėdžiuose. Paslaugos (ne mažiau kaip 60 val. per mėnesį) bus   teikiamos  Ignalinos rajone. Sutartis bus sudaroma 10 mėn.

3. Psichologo paslaugas gali teikti asmuo, turintis psichologijos bakalauro ir psichologijos magistro kvalifikacinius laipsnius. Asmuo turi turėti individualios veiklos pažymą.

 

 Kontaktai pasiteiravimui:

 Tel. 8 (386) 59 200; 8 650 40 969

  El.p. sala@ignalina.lt


Rugpjūčio 21 d. Dienos grupės vaikai lankėsi Vilniuje labai smagioje edukacinėje programoje „Šokolado degustacija“ . Šios edukacijos metu vaikai pamatė, kaip gaminami šokoladiniai saldainiai, sužinojo kaip gaminamas pieniškas, baltas ar natūralus šokoladas, turėjo galimybę laimėti daug įvairiausių prizų, o kas svarbiausia patys pasigamino įvairiausių šokoladinių saldainių, kuriuos galėjo pasiimti su savimi. Po šios saldžios degustacijos lankėsi ADVENTICA pramogų parke, kur linksmai praleido laiką.Tęsiant projektoAlkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams“ sumanymus rugpjūčio 18 dieną išvykome į Zarasų rajoną.  Aplankėme Tiltiškių vandens malūną. Pagrindinis ir originaliausias muziejaus eksponatas – tai pats vandens malūnas, o jo viduje eksponuojama daugybė senovinių radijo aparatų. Vaikai su susidomėjimu klausėsi ekskursijos gido pasakojimų ir stebėjosi, kaip iki šių laikų kito technologijos. Vėliau pasivaišinę arbata patraukėme į Zarasus, kur mūsų laukė  Vandens batutų parkas "Water Inn Zarasai". Tai bene didžiausias pripučiamas vandens batutas įsikūręs ant Zaraso salos ežero. Batutas sudarytas iš įvairaus lygio figūrų bei kliūčių, todėl ne visiems jį įveikti buvo taip paprasta. Mažesni dalyviai mėgavosi pramogomis mažesniame batute, maudėsi ežere.  Grįždami užsukome ant Zarasų apžvalgos rato. Šitaip pasisėmę adrenalino ir gerų įspūdžių puikiai praleidome dieną.Priešpaskutinį rugsėjo sekmadienį Centro vaikai buvo pakviesti į Taujūnų kaimą žvejoti. Ten juos pasitiko puikiai nusiteikęs TV laidų vedėjas, žinomas šalies žvejys Žilvinas Žitkus bei jam talkinantys draugai. Jis vaikus  supažindino su atsakingu laisvalaikio leidimo būdu – mėgėjiška žūkle. Vaikai labai norėjo išmokti žvejybos įgūdžių ir paslapčių bei pagauti laimikį. Sėkmė lydėjo ne visus, o dar ir staiga subjuręs oras... Tačiau liūdėti ir sušalti neleido Žilvino ant laužo išvirta karšta bulvienė, kitos vaišės. O nepavykus parungtyniauti žvejyboje, vaikams buvo suorganizuotas linksmas konkursas - mįslių minimas bei puikūs ir įvairūs apdovanojimo prizai, kuriuos vaikai galės panaudoti žvejyboje.Taigi nors darganota, rudeniška gamta nelepino, laikas praleistas žvejyboje neprailgo ir paliko daug šiltų įspūdžių.

  

Gamta gausi įvairiomis gėrybėmis tik sugebėk su ja susidraugauti. Kai sirpsta miškuose mėlynės , žemuogės, o samanose dygsta voveraitės, miškai aidi žmonių balsais. Taigi išsiruošė ir Naujojo Daugėliškio padalinio vaikai tų miško  gėrybių prisirinkti, gamta pasigrožėti...

 Birželio 26 dienos  laukėme su dideliu nekantrumu. Tądien laukė suplanuota mokslo metų pabaigos šventė - linksma ir vasariškai nerūpestinga, kaip tądien buvęs kaitrus su vos švelniu vėjeliu oras. Šįkart, kaip ir praėję mokslo metai, viskas vyko netradiciškai: nebuvo jokių padėkų, jokių diplomų, dainų ir šokių, tačiau buvo taip smagu, kad tik sugrįžus namo buvo klausiama: „Kada galėsime vėl tai pakartoti?“
Taigi ryte įsėdome į autobusą ir pajudėjome Ignalinos link. Mūsų laukė Žuvėdros pramogų parkas, o ten  apie 30 dviejų lygių rungčių ruožų, ir, žinoma, ilgiausias skrydis Lietuvoje per ežerą – net 310 m į vieną pusę.  Puiki galimybė įrodyti sau ir draugams, kad baimė mums yra nepažįstamas jausmas, o  nuotykiai nėra mums svetimi. Įkvėpę vasara kvepiančio oro patys drąsiausi turėjo galimybę pasigrožėti nuostabia mūsų krašto gamtovaizdžio panorama iš aukščiausio taško šuoliui iš medžio (net 22 m aukštyje). Bebaimių netrūko. Įveikę kliūtis pietavome restorane: valgėme picas, gaivinomės gaiva ir mėgavomės taip atgaivinančiais karštą vasaros dieną ledais. Už viską nuoširdžiai tariame AČIŪ „Žuvėdros“ vadovams!
Pasisotinę ir atsigaivinę leidomės į Ignalinos miesto paplūdimį. Ten taip pat laukė nemažai pramogų: kas maudėsi, kas deginosi, kas žaidė tinklinį, kas sūpynėse suposi, kas naujas draugystes mezgė... Netruko praeiti diena, kai atėjo vakaras. Na, o vakarienė taip pat buvo netradicinė - skanavome „Ferdžio blyninės“ blynus, aptarėme ir mokslo metų rezultatus.
Tikimės, kad ateinantys mokslo metai didelių staigmenų mums nepateiks, ir vėl su dideliu entuziazmu galėsime kibti į naujus darbus.


Lekiant paskutinėms vasaros atostogų dienoms, Naujojo Daugėliškio antros šeimynos vaikai išvyko pasižvalgyti po Zarasų apylinkes. Išvykos metu aplankė Dusetų skulptūrų parką, grožėjosi Antalieptės marių platybėmis, apžiūrėjo Antalieptės, ir jau mūsų krašto, Padysnio hidroelektrines, susipažino su jų vykdoma veikla.