PSICHOLOGO PASLAUGŲ PIRKIMAS

 

1. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras  numato pirkti psichologo konsultacijas Ignalinos rajono globėjams ir jų globojamiems vaikams.

2. Pirkimo objektas – individualios ir grupinės psichologo konsultacijos, esant būtinybei dalyvauti atvejo vadybos  posėdžiuose. Paslaugos (ne mažiau kaip 60 val. per mėnesį) bus   teikiamos  Ignalinos rajone. Sutartis bus sudaroma 10 mėn.

3. Psichologo paslaugas gali teikti asmuo, turintis psichologijos bakalauro ir psichologijos magistro kvalifikacinius laipsnius. Asmuo turi turėti individualios veiklos pažymą.

 

 Kontaktai pasiteiravimui:

 Tel. 8 (386) 59 200; 8 650 40 969

  El.p. sala@ignalina.lt


 

Vykdant Ignalinos rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemonės moksleiviams“ bei   atsižvelgiant į   numatytas veiklas, birželio 7 dieną  Centro gyventojams buvo organizuojami užsiėmimai. Kadangi Projektas yra skirtas  žalingų įpročių prevencijai bei kryptingo užimtumo skatinimui, šią dieną  į svečius buvo pakviestas  socialinis darbuotojas Vytautas, turintis didžiulę patirtį dirbdamas didžiausiame Lietuvoje priklausomybių reabilitacijos centre VšĮ  „Meikštų dvaras“. Naujojo Daugėliškio padalinio patalpose besisvečiuojantis Vytautas vaikams  pateikė daug informacijos apie priklausomybių atsiradimo priežastis, apie įvairias narkotines medžiagas, kuriomis linkę svaigintis žmonės, apie vartojimo riziką bei sunkiai išgydomas pasekmes. Praktinių užsiėmimų metu lauke, vaikai, nors ir nedrąsiai, bandė  įvardinti savo baimes, analizavo situacijas, kurių metu yra labai svarbus kito žmogaus palaikymas. Skatinant jaunimo užimtumą, vėliau Centro gyventojai vyko į kavinės „Žuvėdra“   pramogų parką, kiekvienas galėdamas iš naujo pasitikrinti savo baimes bei  išbandyti jėgas rungčių ruožuose. Projektą vainikavo smagios maudynės Ignalinos miesto paplūdimyje.  Tikimės, kad kiekviena išgirsta nauja žinia, patarimas, pamąstymai skatins jaunimą formuoti socialiai priimtinas savo gyvenimo vertybes.

 

  

 

Birželio 1 dieną Centro vaikai vyko į Vilniaus „Plytinės“ kartodromą, kur jau vienuoliktus metus vėl skriejo mažaisiais automobiliukais, vadinamais kartingai, ir aistringai aidėjo komandų palaikymo šūksniai. Čia surengtas tradicinis Nepriklausomybės akto signataro Egidijaus Bičkausko inicijuotas kartingo turnyras, skirtas tarptautinei vaikų gynimo dienai. Šiais metais pagrindiniai turnyro dalyviai - Marius ir Merkurijus, o šalia jų - šauni  draugų  palaikymo komanda. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę apvažiuoti po penkis „Plytinės“ kartodromo ratus, tačiau į įskaitą patekdavo tik vieno, paties greičiausiai įveikto rato laikas. Nors Marius su Merkurijumi prizinės vietos nelaimėjo, tačiau turnyras visiems  paliko daug smagių, ilgam neišdildomų įspūdžių...

 

  

Gegužės 25 dieną Naujojo Daugėliškio padalinio gyventojai dalyvavo išvykoje su baidarėmis. Vedini entuziazmo kupino Irmanto Staliausto, jo bendraminčių komanda ir  vaikai praleido šaunią savaitgalio dieną: plaukė baidarėmis Lakajos upe daugiau nei 10 kilometrų, pakeliui rinko šiukšles, na o pasiekę tikslą - Žeimenos stovyklavietę, pramogavo prie laužo, vaišinosi turistiniame puode virta kareiviška koše. Namo grįžo jau vakarop... priilsę, bet kupini neišdildomų įspūdžių ir puikios nuotaikos. Džiugu, kai turi tokius draugus!

  

Balandžio 26 dieną Naujojo Daugėliškio padalinio I šeimynos vaikai vyko pramogauti į Vilnių. Kino centre Forum Cinemas Akropolis žiūrėjo pasirinktą filmą  „Stebuklų parkas“, vėliau pramogavo Akropolio ledo arenoje. Už suteiktą materialinę paramą bei galimybę turiningai ir smagiai praleisti atostogų dieną, visa šeimyna dėkinga Urtės krikšto tėvams R. ir A. Čičiurkoms.

 Pranašaujančios pavasarį į kiemą atbildėjo šv. Velykos! Kaip ir kiekvienuose namuose, Naujojo Daugėliškio padalinyje pasiruošimas šventei prasidėjo jau šventės išvakarėse, kuomet visi maži ir dideli šeimynose margino margučius ir gamino velykinius patiekalus. Velykų rytmetį, prie gausaus vaišių stalo, vaikai dalinosi  mintimis apie šv. Velykų stebuklą, prisimindami puoselėjimus senolių švenčių papročius, pasilinksminimus, žaidimus. Skubėdamas  nepavėluoti į margučių ridenimo linksmybes, dirbtuvių „Krapštukas“ atstovas P. Čibiras ankstyvą šv. Velykų rytą vaikams padovanojo puikų margučių ridenimo lovelį, kuriuo dar ilgai ridenosi įvairiaspalviai kiaušiniai. Na, o antrąją šventės dieną, po šv. Mišių bažnytėlėje, visi žaisdami įvairius lauko žaidimus kieme, džiaugėsi puikia bundančio pavasario gamta, kepė šašlykus ir, žinoma, skaniai pietavo...Belaukiant Velykų, Naujojo Daugėliškio kaimo seklyčios laisvalaikio organizatorė N. Gluchovienė pakvietė  dalyvauti kiaušinių marginimo vašku popietėje. Naujojo Daugėliškio padalinio  mergaitės noriai sutiko dalyvauti išbandydamos šią techniką bei nusimargindamos po margutį velykiniam stalui. Buvo išties labai įdomu ir smagu. 

Kovo 24-osios Naujojo Daugėliškio padalinio vaikai buvo pakviesti popietę praleisti Paliesiaus dvare, kuriame tvyrojo prancūziška nuotaika. Nuvykę į dvarą vaikai žiūrėjo  režisieriaus Paul Grimault animacinį filmą “The King and the Mockingbird” („Karalius ir paukštis“), kuriame pasakojama, kaip karalius Karolis yra Tachikaridijos karalystės tironas ir tik vienintelis Paukštis, linksmas ir plepus, susisukęs lizdą milžiniškų rūmų viršūnėje...Nors prancūzų kalba nėra tokia artima ir suprantama, tačiau  viešnagė Paliesiaus dvare buvo  išties puiki ir įspūdinga.

 

 

 

 


 

 

Kovo 22 dienos vėlų, tačiau labai giedrą  vakarą, Centro gyventojai vyko į Molėtų astronomijos observatoriją. Ten juos pasitiko gidas, kuris supažindino su teleskopu, leido apžiūrėti ir „pačiupinėti“ meteoritą ir, iš arčiau nei galima matyti plika akimi, stebėti pačias žinomiausias, pačias ryškiausia žvaigždes, sietynus, planetas ir mėnulį.  Pakeliui  į Molėtus vaikai išbandė save įkopdami į aukščiausią  Lietuvoje Mindūnų apžvalgos bokštą.

 Aplankius beglobius gyvūnėlius, Centro vaikams kilo mintis užsukti į pakeliui esantį, aukščiausią Lietuvoje, 36 m aukščio Mindūnų apžvalgos bokštą.  Dauguma vaikų čia pirmą kartą, lipti kiek nejauku, tačiau įspūdžiai skatina nepasiduoti baimei...Vėjas lyg pašėlęs kedena plaukus, bet tai niekis prieš atsiveriančius vaizdus: kairėje moja Baltieji Lakajai, per vidurį matyti Kamužėlio ežeriuko lopinėlis, o dešinėje – Siesarčio ežero kampas.

 


 

Kovo 22 dieną  gausus Centro vaikų būrys, nešini dovanomis bei vaišėmis beglobiams keturkojams, vyko į Utenos gyvūnų globos namus. Lankytojus pasitikusi darbuotoja atsakinėjo į klausimus, papasakojo apie prieglaudoje gyvenančių gyvūnėlių veisles, charakterius bei nelinksmą kasdienybę kuomet išduoda artimiausi draugai...Vieni vaikai graudinosi, matydami vizginančius uodegėles, šokinėjančius, džiaugsmingai lojančius šunelius, kiti džiaugėsi kačių kompanija, kurios saugiai įsitaisiusios  smalsiai dairėsi į atvykėlius ir leidosi paglostomas. Vaikai atvyko linksmai klegėdami, atgal važiavo ramūs ir susimąstę, pasidalindami vienu kitu žodžiu apie tai, kas visus labiausiai sujaudino...

 Kaip ir kasmet prisijungėme prie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2019“. Turime gražią tradiciją, kurios metu savo gamybos gėles praeiviams dalinome Ignalinos miesto aikštėje. Po šios gražios tradicijos vykome į Paukščių kaimą, kuris įsikūręs vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke. Paukščių kaimas tai vieta, kur gali pamatyti daugiau paukščių nei kada nors esi matęs ir išgirsti daugiau jų balsų nei kada nors esi girdėjęs. Apsilankę ne tik susipažinome su ,,Paukščių kaimo’’ sparnuočiais, sužinojome apie paukščius, bet ir juos „vaišinome“ atsivežtais batonais. 

Naujojo Daugėliškio padalinyje vyko pirmosios medicinos pagalbos mokymai vaikams, kuriuos vedė Ignalinos visuomenės sveikatos biuro specialistė Neringa Patiejūnienė. Nei vienas iš mūsų negali numatyti kur laukia nelaimė, todėl privalome būti pasiruošę įvairioms gyvenimo situacijoms, siekiant padėti kitiems ir operatyviai bei tikslingai sureaguoti tokiais atvejais, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei. 

Užgavėnių dvasia šurmuliavo ir Naujojo Daugėliškio padalinio kieme. Būta  daug juoko, triukšmo ir linksmybių belaukiant pavasario. Šalia dūmų kamuoliu bepavirstančios Morės kovėsi Lašininio ir Kanapinio komandos traukiant virvę bei žaidžiant, o ir jų pačių kova buvo labai įnirtinga! Vėliau sukosi liaudiškų žaidimų rateliai, vyko komandiniai žaidimai, „gražiausios“ kaukės rinkimai ir, žinoma, tradicinis, sotus pasistiprinimas prasidedant gavėnios laikotarpiui.

  

Kovo 5 diena – ypatinga metų švent mūsų kiemelyje, garsiai užgrojus muzikai, būrys persirengėlių visus sukvietė į užgavėnių šventę. Šventės būta neprastos: žiema buvo išprašoma ne tik su daina „žiema, žiema bėk iš kiemo... “, bet ir su linksmais žaidimais bei pajuokavimais.. O kad pilvai būtų sotūs prieš Gavėnią, paragavome įvairiausių blynų su saldžia uogiene. Šioje šventėje ypač spūdinga buvo Lašininio ir Kanapinio dvikova, kurie abu sunkiais maišais vienas kitam negailėdami vanojo šonus. Kai Kanapinis laimėjo kovą dėl pavasario, buvo sudeginta Morė, kad žiema nesugalvotų grįžti. Tikimės, kad po tokio šurmulio, greitai sulauksime šilto pavasario.

 Labai didžiuojamės Deimantu, kuris atrado drąsos ir dalyvavo „Lietuvos talentai ” atrankoje. Turėdamos klausos negalią, jis atliko dainą gestų kalba. Jo palaikyti į filmavimą atvykome ir mes -visas būrys draugų ir mokytojų. Kadangi tokio pasirodymo Lietuvos scenoje dar nėra buvę, tai Deimantas, sulaukęs palaikymo iš komisijos ir salėje sėdinčių žiūrovų, keliauja į kitą etapą. Na, o mes visi jam linkime sėkmės!Kviečiame globėjus į savigalbos grupės susitikimą.Saulėtą vasario 15-osios dieną su vaikais vykome į Dysnos biblioteką paminėti Lietuvos atkūrimo metines. Minėjimas prasidėjo nuo vaikų darbelių, skirtų Lietuvai, pristatymo. Jie, kad ir nedrąsiai, bet labai gražiai papasakojo apie savo piešinius ir siuvinėjimus. Vėliau vyko viktorina, kurioje visi aktyviai dalyvavome ir gavome saldžių prizų. O galiausiai susėdę  prie bendro vaišių stalo dalinomės įspūdžiais ir stebėjome skaidrių demonstraciją apie Ignalinos apylinkių bibliotekose vykusį „Gyvąjį mikrofoną“.

  

Šv. Valentino diena - romantiškiausia metų šventė. Paminėjome šią gražią dieną ir savo namuose. Ryškiai raudonais balionais papuoštoje svetainėje visi susirungė viktorinoje apie meilę. Po smagaus protmūšio, įsijungę Valentino dienos grojaraštį linksminomės žaisdami. Išsidūkę sėdome prie vaišių stalo, kur mėgavomės burnoje tirpstančiu pyragu bei su didele meile keptais sausainiais. Visą savaitę veikė Meilės paštas. Pašto dėžutė buvo ištuštinta prie vaišių stalo - Centro tarybos narės išdalijo siųstus laiškus adresatams, taip nudžiugindamos visus namelių gyventojus.

 


 

Vasario 14 dieną Naujojo Daugėliškio padalinyje šurmuliavo švento Valentino šventė, kurios metu vaikai sveikino darbuotojus ir vieni kitus su meilės ir pagarbos diena. Šventės metu skambėjo daug gražių žodžių, visi žaidė linksmus žaidimus, dalinosi arbata ir saldumynais, o drąsinamas darbuotojos Jolantos, Aurelijus sudainavo šiai šventei skirtą dainą.

 Naujojo Daugėliškio padalinio  gyventojos  dalyvavo Ignalinos sveikatos biure organizuotame edukaciniame užsiėmime, kuriame buvo mokoma piešimo ant vandens technikos. Tai nelengvas, tačiau labai įdomus bei kūrybiškumą skatinantis  užsiėmimas. Mergaitės džiaugėsi savo pirmaisiais rezultatais.Vasario 5-ąją, minėjome Šventosios Agotos dieną. Duonos pagerbimo šventėje prisiminėme, kodėl senovės lietuviai tikėjo apsaugine duonos galia, klausėmės pasakojimo apie duonos reikšmę lietuvių kultūroje, senuosius papročius, kurių buvo laikomasi kepant duoną. Paįvairindami šventę dalyvavome viktorinoje, o jau čia buvo visko: pasakojimų, patarlių, mįslių, kryžiažodžių, daug geros nuotaikos ir dovanų.Naujojo Daugėliškio padalinio mergaitės dalyvavo kaimo bibliotekoje vykusiame edukaciniame užsiėmime, kurio metu gamino darbelius iš antrinių medžiagų. Taigi pavyko senus knygų lapus paversti gėlių žiedais, o dar labiau pasitelkus vaizduotę, galima sukurti dekoracijų, kurios  pasipuoštų pavasarėjančias šeimynos patalpas, nudžiugintų  draugę ar mokytoją...


 

Sausio 24 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ignalinos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Jūratė Pernavienė ir specialistė Jurgita Zenkuvienė  priminė vaikams saugaus elgesio taisykles gatvėje ir apie atšvaitų dėvėjimo svarbą. Vaikai išklausė ne tik įdomų pasakojimą, bet ir patys galėjo pasimatuoti, apžiūrėti įvairias saugumo priemones.

Paskaitėlės metu tai pat buvo kalbama apie pagarbą sau bei kitiems, apie keiksmažodžių vartojimą. Pareigūnės paaiškino, kad šiuolaikinė keiksmažodžio samprata siejasi su įžeidimais, blogio linkėjimais, grubiais išsireiškimais, vulgarumu, norėjimu ką nors pažeminti ar sumenkinti. Supratome, kad turime keisti požiūrį į savo kalbą, nes kalboje atsispindi mūsų gyvenimas, vertybės bei mąstymas. 

 

Lapkričio mėn. mūsų namuose vyko spektaklio „Mažasis princas“ premjera, pastatyta pagal to paties pavadinimo knygą. Spektaklio dalyviai savo pasirodymu pakerėjo daugybės žmonių širdis.  Taip ir prasidėjo mūsų mažo teatro gastrolių turas. Savo spektakliu pradžiuginome Kazitiškio  seniūnijos, Visagino socialinės globos namų ir Tverčiaus seniūnijos gyventojus.

Apsilankius įvairiose gražiose vietovėse, susipažinus su tiek daug naujų žmonių, gimus naujoms idėjoms- mes supratome, kad „Mažojo princo“ spektaklio dėka kūrėme bendrystę.

 Naujojo Daugėliškio padalinyje, kiekvienais metais kalėdiniu laikotarpiu vaikus aplanko senjorų Dominaičių šeima. Paprasti žmonės, kuriems, atrodo jau norėtųsi kitų pagalbos ir paramos, nepailsta dalinę gerumą ir dėmesį kitiems, stebi vis augančius, tvirtėjančius ir savarankiško gyvenimo keliu beišeinančius  vaikus. Tą pačią dieną svečiavosi ir Jaunieji maltiečiai, atveždami vaišių, dalindamiesi metų įspūdžiais. Svečius sveikino įstaigos direktorė, o vaikai pademonstravo savo linksmą kalėdinę programėlę.


 
 

Sausio 8 d. vyko susitikimas su ypatingu svečiu - Ignalinos rajono meru. Susitikimo metu vaikai pristatė svečiui metinę veiklos ataskaitą, parodė nuotaikingą programėlę, uždavė jiems rūpimus klausimus. Salėje vyravo šiltas, malonus ir draugiškas bendravimas. Atsisveikindamas meras pasveikino vaikus ir darbuotojus su jau atėjusiais Naujaisiais metais ir įteikė vaikams saldžių dovanėlių.Naujojo Daugėliškio padalinyje svečiavosi Ignalinos rajono meras. Vaikai pademonstravo linksmą kalėdinę programėlę, bendravo, o besivaišindami arbata ir naminiais pyragais, dalinosi savo džiaugsmais, ateities planais bei rūpesčiais. Rajono vadovas sveikino visus kiekvienam dovanodamas po saldžią dovanėlę taip pat linkėdamas svajoti, būti jaunatviškai veržliems bei siekti tikslų.Naujojo Daugėliškio padalinyje jau kelinti metai tęsiasi graži vaikų draugystė su Meikštų priklausomybių centro bendruomene. Nors kiekvienais metais atvyksta vis kiti asmenys, tačiau visuomet juntamas draugiškumas, bendravimo paprastumas ir nuoširdumas. Jaunų žmonių komanda, suvienyta siekti bendro tikslo – gyventi pilnavertį gyvenimą, pristatė neišgalvotas, skaudžias, bet pamokančias gyvenimo istorijas, kurių pakartoti vaikams nelinkėjo.

Vaikai kartu su svečiais linksmai bendravo, vaišinosi naminiais pyragais, o atsisveikindami linkėjo vieni kitiems stiprybės bei  sėkmės... 

Sausio 3 d. mus aplankė šaunus būrys Ignalinos jaunųjų maltiečių. Kaip ir kiekvienais metais jie atvyko ne tuščiomis, o  nešini daug dovanų. Susirinkome visi puikios nuotaikos, smagiai pabendrauti, pasidalyti praėjusiais metais patirtais įspūdžiais. Tačiau niekas nežinojo, kad netrukus turėjo atvykti dar vienas vėluojantis svečias. Pasigirdus beldimui į duris, visi supratome, kad pas mus atvyko Kalėdų senelis su savo palydove Žiema. Kalėdų Senelis – laukiamas visų vaikų: nuo pačių mažiausių iki jau ūgtelėjusių, jį vaikai stebino dainomis, eilėraščiais. Su Kalėdų Seneliu vaikai žaidė, šoko, linksminosi ir, žinoma, sulaukė dovanų. 

Gruodžio 11 dienos vakare Didžiasalio vaikų globos  ir socialinės paramos šeimai centro globos centras sukvietė į Padėkos šventę rajono globėjus ir jų globojamus vaikus.

Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistės I. Rakštelienė ir Ž. Meidūnienė pasveikino susirinkusiuosius, dovanojančius ne tik galimybę be tėvų globos likusiems vaikams gyventi šeimoje, bet ir suteikiančius jiems saugumo jausmą, emocinę pagalbą.  Renginio metu buvo  įteikti  padėkos raštai globėjams už globą, rūpestingumą, bei nuoširdumą, vykdant globėjo pareigas  ir saldžios dovanėlės šeimose globojamiems vaikams. Namų šeimininkai padovanojo svečiams spektaklį „Mažasis princas“, pagal A. de Sent Egziupery. Susirinkę globėjai dalinosi savo globos gerąja patirtimi bei rūpesčiais, pasisemdami vieni iš kitų stiprybės.

 Gruodžio 1 d. sulaukėme  svečių iš Vokietijos. Jie pasveikino mus su artėjančiomis šventėmis ir padalino didžiules dėžes dovanų. 

Lapkričio 23 dieną tradiciškai visus draugus pakvietėme į šventę ,,Šventė sau ir draugams”. Ši šventė buvo įpatinga, minėjome jubiliejinius dvidešimtus savo namelių gyvavimo metus. Sveikinimo žodį tarė pirmasis direktorius Mamertas Papšys, kuris pasidalino įsimintiniausiais prisiminimais. Tarp mokyklos atstovų buvo pirmasis pamainą priėmęs darbuotojas Rimantas Šimonėlis. Jie įteikė simbolinę dovaną, didelį pliušinį meškiną, panašų į tą, kurį pirmą gavome įsikūrimo proga. Daug šiltų žodžių sakė ir kiti draugai: UAB Birvėtos tvenkinių, Ignalinos r. policijos komisariato, VSAT Ignalinos rinktinės Tverečiaus užkardos, Didžiasalio seniūnijos, bibliotekos atstovai. Sveikinimus užbaigė buvusios globotinės Anžela, Aurelija, Justė, Dovilė, kurios padėkojo už visas išmoktas gyvenimo pamokas, už suteiktą meilę bei šypsenas veiduose. Už gražius žodžius, įteiktas dovanas, mūsų vaikai iš visos širdies dovanojo spektaklį ,,Mažasis princas“, pastatytą pagal to paties pavadinimo knygą. Spektakliu norėjome pabrėžti meilės, supratingumo, atsakingumo svarbą suaugusiųjų ir vaikų tarpusavio santykiuose. Matydami salėje sėdinčių žmonių akis, šypsenas, manome, kad mums pavyko. Po spektaklio visi bendravome prie vaišių stalo, kur dalinomės ne tik saldumynais, bet ir gražiais žodžiais vieni kitiems.

 Mūsų namuose svečiavosi skaitymo skatinimo projekto dalyviai –aktoriai, rašytojai. Vyko įdomios veiklos, klausėme dainų, skaitymų. Į užsiėmimus buvome  pakvietę draugų iš mokyklos. 

Rugpjūčio 16 d. Vaikų dienos grupės vaikai svečiavosi Vilniuje. Būdami sostinėje lankėsi Vilniaus televizijos bokšte, ten iš aukštai apžiūrėjo miesto panoramą bei pasidžiaugė gražiais vaizdais. Telia Vilniaus istorijos Nemuziejuje galėjome pažvelgti pro virtualios realybės akinius į Kuršių Nerijos, Trakų gamtovaizdį, užlipti ant „skraidančio kilimo“, kuriame sklandančios kameros pagalba Vilniaus vaizdai atsidūrė po mūsų kojomis.

 Liepos pabaigoje su maža, jaukia kompanija dvi dienas praleidome prie Baltijos jūros. Galėjome pasidžiaugt ne visai šilta, bet sava jūra, maudėmės, deginomės, statėme pilį, rinkom kriaukleles bei akmenukus. Tradiciškai vaikštinėjome Basanavičiaus gatvę Palangoje, palydėjome saulę, gaudėme naktinėje jūroje medūzas. Labai smagiai praleidome laiką. 

Kaip ir praeitais metais, taip ir šiais, mus aplankė svečiai iš užsienio. Liepos 2-13 dienomis vyko užsiėmimai su Juliette iš Prancūzijos, Irem iš Turkijos, Him Shun iš Honkongo ir Amine iš Tuniso. Rytus pradėdavome šokiais ir mankšta, po kurių vykdavo anglų kalbos pamokėlės. Vieni išmoko, kiti kartojo angliškus žodžius, jų tarimą bei rašybą. Buvome mokytojais ir mes, naujuosius draugus išmokinome ne vieno lietuviško žodžio. Pamokėles paįvairindavo žaidimai, po kurių sėsdavome prie bendro pietų stalo. Sotūs ir pailsėję, kibdavome prie kūrybinio darbo. Beveik dvi savaites darėm prisiminimų medį, į kurį dabar žiūrėdami prisimename šaunųjį ketvertuką. Po karpymo ir dažymo, pramogavom: žaidėme kriketą, tinklinį. Poilsiui nuo darbų, vieną dieną skyrėme svečių supažindinimui su mūsų apylinkėmis: vykome į Ginučius, Palūšę, kopėme į Ladakalnį, aplankėme Bitininkystės muziejų. Džiugu, jog šiais metais galėjome susipažinti su dar kitomis kultūromis, sužinoti kitų šalių tradicijas ir į draugų sąrašą pridėti dar keletą nuostabių vardų.

  

Liepos 28-29 dienomis Dienos grupės vaikai svečiavosi Palangoje. Kad laikas neprailgtų, visų laukė dviejų dienų pramoginė ir kultūrinė programa, kurios metu, su linksmaisiais savanoriais, buvo žaidžiami įvairūs žaidimai, šokinėjama ant batutų. Taip pat lankėmės Gintaro dirbtuvėlėje, Pasakų parke, stebėjome senovinių mašinų parodą. Labiausiai vaikus nudžiugino pirmasis susitikimas su jūra bei maudynės joje.

  

Liepos 13 dieną lankėmės ,,WAKE INN“ vandens batutų  parke Vilniuje. Ten bėgiojome pripučiamais takeliais ir įveikinėjome modernias kliūčių trasas. Džiugino vaikų palaikymas ir padrąsinimas kitiems. Dieną praleidome linksmai ir ekstremaliai. Mūsų drąsiausieji Andrius ir Mantas, sudalyvavę varžybose, laimėjo asmeninius pakvietimus dar kartą apsilankyti vandens atrakcionų parke. Su nekantrumu laukiame kitos išvykos, kuomet galėsime vėl išmėginti savo jėgas.

 Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras siūlo psichologo darbą (0,5 et.)

 Reikalavimai

·         Aukštasis universitetinis išsilavinimas ir psichologo kvalifikacija.

·         Gebėjimas sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu valstybine kalba.

·         Gebėjimas teikti psichologinę pagalbą įvairių psichologinių problemų turintiems vaikams ir suaugusiems.

·         Gebėjimas planuoti, inicijuoti, derinti, dalyvauti bendruose įstaigos renginiuose.

·         Gebėjimas  bendrauti su  vaikais ir jų tėvais, bendradarbiauti su įstaigos specialistais