PROJEKTAS „BENDRUOMENINIŲ VAIKŲ GLOBOS NAMŲ IR VAIKŲ DIENOS CENTRŲ TINKLO PLĖTRA IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖJE"

Ignalinos rajono savivaldybės administracija kartu su partneriu - Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centru - pradeda įgyvendinti projektą Nr. 08.1.1-CPVA-R-427-08-0001 „Bendruomeninių vaikų globos namų steigimas ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Ignalinos rajono savivaldybėje". Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu" įgyvendinimo priemonę Nr. 08.1.1-CPVA-V-427 „Institucinės globos pertvarka: investicijos į infrastruktūrą".
Projektui suplanuotos investicijos skirtos bendruomeninių ir nestacionarių paslaugų infrastruktūros plėtrai, steigiant dvejus Bendruomeninius vaikų globos namus (toliau - BVGN) ir plečiant vieną Vaikų dienos centrą (toliau - VDC). Siekiant sukurti vaikams kuo artimesnę šeimai aplinką, BVGN planuojama įsteigti Didžiasalio kaime ir Ignalinos mieste arba Vidiškių kaime. Įgyvendinant projektą, numatoma jau turimą butą ir projekto lėšomis įsigytus butus pritaikyti dviejų BVGN veiklai - atlikti paprastojo remonto darbus, pritaikyti neįgaliesiems vienų BVGN patalpas bei įsigyti būtinų baldų ir įrangos.
Siekiant sumažinti vaikų bei jų šeimų socialinę atskirtį, vaiko atskyrimo nuo šeimos rizikas, kuriant pagalbos šeimai sistemą taip pat numatoma plėsti veikiančio Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro VDC, į jo veiklas įtraukiant dviejų kaimiškų seniūnijų (Tverečiaus ir Didžiasalio) vaikus. Įgyvendinant projektą, planuojama atlikti Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro VDC patalpų remontą - įrengti erdves naujiems lankytojams, pritaikyti patalpas neįgaliesiems, įsigyti reikalingos įrangos ir baldų vaikų poilsiui, užimtumui, pamokų ruošai, darbinių įgūdžių ugdymui, fizinei veiklai organizuoti.
Tikėtina, kad, įgyvendinus projektą, Ignalinos rajone neliks vaikų, gyvenančių stacionariose globos įstaigose, o šiuo metu negyvenantys globos įstaigose vaikai nepateks į jas dėl išvystytų socialinių paslaugų bendruomenėje.
Projektui įgyvendinti skiriama iki 137 889,20 Eur Europos regioninės plėtros fondo lėšų.
Projektą tikimasi įgyvendinti iki 2022 metų.

 

 


Rugpjūčio 21 d. Dienos grupės vaikai lankėsi Vilniuje labai smagioje edukacinėje programoje „Šokolado degustacija“ . Šios edukacijos metu vaikai pamatė, kaip gaminami šokoladiniai saldainiai, sužinojo kaip gaminamas pieniškas, baltas ar natūralus šokoladas, turėjo galimybę laimėti daug įvairiausių prizų, o kas svarbiausia patys pasigamino įvairiausių šokoladinių saldainių, kuriuos galėjo pasiimti su savimi. Po šios saldžios degustacijos lankėsi ADVENTICA pramogų parke, kur linksmai praleido laiką.Birželio 26 dienos  laukėme su dideliu nekantrumu. Tądien laukė suplanuota mokslo metų pabaigos šventė - linksma ir vasariškai nerūpestinga, kaip tądien buvęs kaitrus su vos švelniu vėjeliu oras. Šįkart, kaip ir praėję mokslo metai, viskas vyko netradiciškai: nebuvo jokių padėkų, jokių diplomų, dainų ir šokių, tačiau buvo taip smagu, kad tik sugrįžus namo buvo klausiama: „Kada galėsime vėl tai pakartoti?“
Taigi ryte įsėdome į autobusą ir pajudėjome Ignalinos link. Mūsų laukė Žuvėdros pramogų parkas, o ten  apie 30 dviejų lygių rungčių ruožų, ir, žinoma, ilgiausias skrydis Lietuvoje per ežerą – net 310 m į vieną pusę.  Puiki galimybė įrodyti sau ir draugams, kad baimė mums yra nepažįstamas jausmas, o  nuotykiai nėra mums svetimi. Įkvėpę vasara kvepiančio oro patys drąsiausi turėjo galimybę pasigrožėti nuostabia mūsų krašto gamtovaizdžio panorama iš aukščiausio taško šuoliui iš medžio (net 22 m aukštyje). Bebaimių netrūko. Įveikę kliūtis pietavome restorane: valgėme picas, gaivinomės gaiva ir mėgavomės taip atgaivinančiais karštą vasaros dieną ledais. Už viską nuoširdžiai tariame AČIŪ „Žuvėdros“ vadovams!
Pasisotinę ir atsigaivinę leidomės į Ignalinos miesto paplūdimį. Ten taip pat laukė nemažai pramogų: kas maudėsi, kas deginosi, kas žaidė tinklinį, kas sūpynėse suposi, kas naujas draugystes mezgė... Netruko praeiti diena, kai atėjo vakaras. Na, o vakarienė taip pat buvo netradicinė - skanavome „Ferdžio blyninės“ blynus, aptarėme ir mokslo metų rezultatus.
Tikimės, kad ateinantys mokslo metai didelių staigmenų mums nepateiks, ir vėl su dideliu entuziazmu galėsime kibti į naujus darbus.


 

DĖMESIO! Visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje skelbiamas karantinas!

Nuo 2020-03-16 iki 2020-04-13 pašaliniai asmenys, išskyrus darbuotojus, į įstaigą ir jos padalinius neįleidžiami.

Iškilus būtiniems klausimams informacija teikiama tel.: (8 386) 5 92 00, 5 91 99; el. paštas sala@ignalina.lt

 Sausio 21 d. į svečius atvyko Ignalinos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyr. specialistė Jūratė Pernavienė. Ji, kaip ir visuomet, vaizdingai priminė, kad turime ne tik teises, bet ir pareigas, turime namų taisykles, kurių privalome laikytis. Kalbėjome apie gatvėje slypinčius pavojus, kaip jų išvengti, kodėl artimiesiems svarbu pranešti, kur eini, su kuom ir pan.  Pabaigoje, prižadėjome būti atsakingesni ir laikytis namų taisyklių.


Sausio 13-ąją - Laisvės gynėjų dieną -  Žuvusiųjų garbei 8 valandą languose uždegėme vienybės bei atminimo žvakutes. 

Gruodžio 15 dieną vyko Advento vakarone su folkloro kolektyvo "Čiulbutė" ir jos vadovė Sigutė Mudinienė. Šis vakaras buvo kupinas jaukumo ir šilumos, kolektyvas papasakojo vaikams apie advento tradicijas, būrimus, giedojo advento giesmeles, žaidė lietuvių liaudies žaidimus. Šis vakaras leido pajusti tikrąją advento prasmę.

 


 

Dienos grupės vaikai 2019 metus pradėjo nuo susitikimų su Ignalinos jaunaisiais Maltiečiais bei Ignalinos rajono meru Henriku Šiaudiniu. Lankėsi Visagine ir Tverečiuje su spektaklio premjera „Mažasis princas“. Kartą į  savaitę buvo vedamos socialinių įgūdžių valandėlės, vyko grupiniai, individualūs užsiėmimai, kulinariniai, vyko fizinė veikla. Vaikai sportavo ne tik sporto salėje, bet ir lauke (esant palankioms oro sąlygoms), tvarkė Centro teritoriją, įvairia technika darė darbelius, atvirutes. Esant šaltam orui, lyjant lietui, žiūrėjo filmus socialinėmis temomis, po filmų peržiūros vyko diskusijos, aptarimas. Taip pat vaikai žiūrėjo pamokančius vaidybinius filmukus, tokius, kaip „Stebuklingas ąžuolas“, ,,Pavojingas miškas“, „Meškučio Ledučio (Icy) pasaką apie sveiką mitybą“, „Pavojai internete“, „Augu internete“: apie nuotraukų (ne)saugumą internete“ ir kt.
Metų eigoje sveikinome vaikus gimtadienio proga, vaišinomės gimtadienio tortu. Su vaikais mokėmės tvarkytis, plauti indus, valyti stalus ir t.t. Ruošėmės Užgavėnėms, darėme užgavėnių kaukes. Metų eigoje lankėmės Didžiasalio kaimo bibliotekoje, kurioje vaikai žaidė žaidimus, šoko, dalyvavo Pepės Ilgakojinės gimtadienyje. Vyko viktorina „Menu menu mįslę keturgyslę“, „Grožio“ ir „Aš anekdotų karalius“ konkursai. Grožio konkurso metu mergaitės berniukams darė makiažą, o po to berniukai mergaitėms darė šukuosenas. Vasarą vaikai maudėsi ežere, kaitinosi saulėje. Klausė paskaitas apie rūkymo žalą organizmui, saulės poveikį odai, įdegį saulėje, saulės žalą, kaip elgtis nudegus saulėje, apsauga nuo saulės ir kt. Minėjo Pyragų dieną.       
Vyko į Zooparką, kuriame susipažino virš 60 gyvūnų rūšių, sužinojo daug įdomių faktų. Su ten esančiais gyvūnais susipažino iš arčiau, vaikai ne tik stebėjo, maitino gyvūnus, žuvis, bet ir galėjo įsiamžinti su gyvūnais. Lankėsi „Vichi“ vandens parke, kuriame vaikai laiką leido ypatingoje „Žaidimų saloje“ – su tuneliais, čiuožyklomis, vandens patrankomis ir kitais linksmais atrakcionais. Buvo organizuota akcija „Darom“, kurios metu kartu su vaikais tvarkėme  Agarinio ežero pakrantę.
Dienos grupės vaikai buvo pakviesti į Vilnių, į S. Daukanto aikštę, kurioje vyko priešmokyklinė vaikų paramos akcija „Mažoj širdelėj didelės idėjos“. Visus susirinkusius pasveikino pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.  Pirmoji ponia motyvavo moksleivius siekti savo tikslų. Drąsindama vaikus siekti savo svajonių į juos kreipėsi sakydama: „Auginkite svajones, ir tegul jos skrenda į viršų. Skriskite, kilkite, turėkite didelių svajonių, didelių idėjų.“. Ji kalbėjo, kad:  „Jeigu vaiko svajonės skleidžiasi, jeigu jis turi galimybę siekti mokslo ir žinių tai aš manau, kad tai yra vienas iš svarbiausių darbų Lietuvoje.“
Visiems vaikams susirinkusiems į aikštę prie prezidentūros rūmų koncertavo vaikų kolektyvai, skambėjo linksma muzika, vaikai buvo vaišinami skanumynais, piešė savo svajones, žaidė žaidimus. Danguolė Kandrotienė kiekvienam vaikui padovanojo savo kūrybos knygą „Mano kelionių dienoraštis“, kurioje vaikai galės užsirašyti visus smagius dalykus, kurie nutiks kelionių metu. Taip pat dienoraštyje yra daug keliautojui naudingų patarimų, būtinų daiktų sąrašas, kelionių žemėlapis.......
Vaikai lankėsi Anykščių r. edukacinėje – meninėje programoje „Smėlio džiazas“ ir Safari parke. Nuvykus į edukacinę – meninę programą „Smėlio džiazas“ mus maloniai pasitiko žinomiausia Lietuvoje smėlio menininkė Jurgita Minderytė. Tiesą pasakius, kada vykome į šią edukacinę – meninę programą neturėjome nė menkiausio supratimo, kad tai mums paliks puikiausią įspūdį ir nuostabiausius prisiminimus apie piešimą smėliu.  Smėlio piešinių šou, - pagal foninę muziką ant specialiai sukonstruotos „smėlio dėžės“ stiklo Jurgita kūrė piešinius iš smėlio. Smėlio piešinius ji piešė gyvai, mūsų akivaizdoje. Šie piešiniai, filmavimo kameros ir projektoriaus pagalba, iškarto projektuojami ant ekrano, kuriame mes stebėjome Jurgitos kūrybą. Po pasirodymo, Jurgita pakvietė kiekvieną iš vaikų sukurti savo pirmąjį svajonės smėlio piešinį. Vaikai su malonumu net po kelis kartus iš eilės piešė savo svajones. Atsisveikinus ir padėkojus Jurgitai už puikiai praleistą laiką, leidomės link Safari parko. Safari parke mus suskirstė į dvi grupes, įsodino į automobilius ir leidomės į laukinę gamtą. 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių matėme laisvai besiganančių danielių kaimenę su mažulyčiais danieliukais, visai šalia lakstė juodieji afrikos stručiai, kurie tik ir taikėsi įkišt snapą į automobilį ir susipažinti. Pavažiavus tolėliau, žolę rupšnojo Highland raguočiai, nepasididžiuojantys iš arti apžiūrėti, kas į jų valdas atvyko. O galiausiai, kompaniją palaikė kukliosios lamos ir kalnų ožiai. Kelionės dovanų pabaigoje visi gavome po stručio plunksną.
Žiūrėjo muzikinį spektaklį „Pabėgimas iš Trepsės namų“. Tai istorija apie mergaitę, kokių pilna mūsų pasaulyje. Užtenka jai treptelėti kojele ir mama tenkina kiekvieną jos norą. Daugiausia tokių norų mergaitei iš miuziklo, žinoma, kildavo žaislų parduotuvėje! Jos kambarys buvo pilnas žaislų, tik mergaitė jų nemylėjo ir jais nesirūpino. Vieną dieną pamirštos ir apleistos lėlės susivienijo ir suorganizavo pabėgimą. Palikusios Trepsės namus, jos sėdo į seną gerą “Trantą” ir pasileido į kupiną nuotykių kelionę.
Vaikai lankėsi interaktyvioje nuotykių ir pramogų parodoje Future Live“. Ši nuotykių ir pramogų  paroda dovanojo interaktyvią patirtį, kuri kvietė ne tik pramogauti, bet ir mokytis. Linksmai, per žaidimus ir šiuolaikines technologijas, kurios taip vilioja ne tik vaikus, bet ir suaugusius, susipažinome su mus supančiu pasauliu. Čia kiekviena svajonė virto realybe. Po parodos vaikai aplankė Vilniaus Kalėdų eglutę.
Metų pabaigoje, gruodžio mėnesį Centro vaikai kartu su dienos grupės vaikais surengė šventę „Sau ir draugams“, vaidino ištrauką iš Kalėdinio spektaklio „Dvylika mėnesių“.
Gruodžio 15 dieną vyko Advento vakarone su folkloro kolektyvo "Čiulbutė" ir jos vadovė Sigutė Mudinienė. Šis vakaras buvo kupinas jaukumo ir šilumos, kolektyvas papasakojo vaikams apie advento tradicijas, dainavo adventines dainas, rodė būrimus, žaidimus ir šokius. Vaikai labai smagiai pasibuvo bendrystėje su svečiais ir savo draugais.
Susitiko su  Raudonojo kryžiaus atstovais iš Vokietijos, susipažino su Ignalinos rajono meru Justu Rasiku ir kitais rajono savivaldybės tarybos nariais.

 


Šių  metų gruodžio 13 dieną šventėme jau 21-ąjį mūsų namelių gimtadienį. Į svečius sugūžėjo didelis būrys draugų: atstovai iš Ignalinos r. Didžiasalio ,,Ryto“ gimnazijos, Didžiasalio seniūnas, draugai iš Daugėliškio padalinio, buvusios Centro darbuotojos, globotiniai, rajono globėjų šeimos bei artimieji. Išgirdome daug šiltų ir nuoširdžių sveikinimų, o kiek saldžių dovanų gavome.
Gimtadieniai vyksta kas metus, kas dvylika mėnesių, ta proga svečiams parodėme pasaką-spektaklį ,,Dvylika mėnesių“. Vaidinome, šokome, dainavome vien tam, jog pamatytumėm laimingus svečių veidus, nuostabias jų šypsenas. Pasaka nebūtų pasaka, jei ji nesibaigtų laimingai. Laiminga ,,našlaitėlė“ visus spektaklio dalyvius ir svečius pakvietė prie bendro vaišių stalo, kur ir toliau dalinomės įspūdžiai bei gera nuotaika.


PSICHOLOGO PASLAUGŲ PIRKIMAS

 

1. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras  numato pirkti psichologo konsultacijas Ignalinos rajono globėjams ir jų globojamiems vaikams.

2. Pirkimo objektas – individualios ir grupinės psichologo konsultacijos, esant būtinybei dalyvauti atvejo vadybos  posėdžiuose. Paslaugos (ne mažiau kaip 60 val. per mėnesį) bus   teikiamos  Ignalinos rajone. Sutartis bus sudaroma 10 mėn.

3. Psichologo paslaugas gali teikti asmuo, turintis psichologijos bakalauro ir psichologijos magistro kvalifikacinius laipsnius. Asmuo turi turėti individualios veiklos pažymą.

 

 Kontaktai pasiteiravimui:

 Tel. 8 (386) 59 200; 8 650 40 969

  El.p. sala@ignalina.lt


Priešpaskutinį rugsėjo sekmadienį Centro vaikai buvo pakviesti į Taujūnų kaimą žvejoti. Ten juos pasitiko puikiai nusiteikęs TV laidų vedėjas, žinomas šalies žvejys Žilvinas Žitkus bei jam talkinantys draugai. Jis vaikus  supažindino su atsakingu laisvalaikio leidimo būdu – mėgėjiška žūkle. Vaikai labai norėjo išmokti žvejybos įgūdžių ir paslapčių bei pagauti laimikį. Sėkmė lydėjo ne visus, o dar ir staiga subjuręs oras... Tačiau liūdėti ir sušalti neleido Žilvino ant laužo išvirta karšta bulvienė, kitos vaišės. O nepavykus parungtyniauti žvejyboje, vaikams buvo suorganizuotas linksmas konkursas - mįslių minimas bei puikūs ir įvairūs apdovanojimo prizai, kuriuos vaikai galės panaudoti žvejyboje.Taigi nors darganota, rudeniška gamta nelepino, laikas praleistas žvejyboje neprailgo ir paliko daug šiltų įspūdžių.

 Rugsėjo 10 d. Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro, dienos grupės vaikai lankėsi Anykščių r. edukacinėje – meninėje programoje „Smėlio džiazas“ ir Safari parke.
  Nuvykus į edukacinę – meninę programą „Smėlio džiazas“ mus maloniai pasitiko žinomiausia Lietuvoje smėlio menininkė Jurgita Minderytė. Tiesą pasakius, kada vykome į šią edukacinę – meninę programą neturėjome nė menkiausio supratimo, kad tai mums paliks puikiausią įspūdį ir nuostabiausius prisiminimus apie piešimą smėliu.  Smėlio piešinių šou, - pagal foninę muziką ant specialiai sukonstruotos „smėlio dėžės“ stiklo Jurgita kūrė piešinius iš smėlio. Smėlio piešinius ji piešė gyvai, mūsų akivaizdoje. Šie piešiniai, filmavimo kameros ir projektoriaus pagalba, iškarto projektuojami ant ekrano, kuriame mes stebėjome Jurgitos kūrybą. Po pasirodymo, Jurgita pakvietė kiekvieną iš vaikų sukurti savo pirmąjį svajonės smėlio piešinį. Vaikai su malonumu net po kelis kartus iš eilės piešė savo svajones. Atsisveikinus ir padėkojus Jurgitai už puikiai praleistą laiką, leidomės link Safari parko. Safari parke mus suskirstė į dvi grupes, įsodino į automobilius ir leidomės į laukinę gamtą. 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių matėme laisvai besiganančių danielių kaimenę su mažulyčiais danieliukais, visai šalia lakstė juodieji afrikos stručiai, kurie tik ir taikėsi įkišt snapą į automobilį ir susipažinti. Pavažiavus tolėliau, žolę rupšnojo Highland raguočiai, nepasididžiuojantys iš arti apžiūrėti, kas į jų valdas atvyko. O galiausiai, kompaniją palaikė kukliosios lamos ir kalnų ožiai. Kelionės dovanų pabaigoje visi gavome po stručio plunksną. Į namus vykome besidalindami įspūdžiais apie piešimą smėliu ir nuotraukomis iš Safari parko. 

Rugsėjo 6 dieną Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro dienos grupės vaikai buvo pakviesti į Vilnių, į S. Daukanto aikštę, kurioje vyko maltiečių, jau ne pirmus metus, organizuojama  priešmokyklinė vaikų paramos akcija „Mažoj širdelėj - didelės idėjos“.     
               
Visus susirinkusius pasveikino pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Pirmoji ponia motyvavo moksleivius siekti savo tikslų. Drąsindama vaikus siekti savo svajonių, į juos kreipėsi sakydama: „Auginkite svajones, ir tegul jos skrenda į viršų. Skriskite, kilkite, turėkite didelių svajonių, didelių idėjų“. Ji kalbėjo, kad: „Jeigu vaiko svajonės skleidžiasi, jeigu jis turi galimybę siekti mokslo ir žinių tai, aš manau, kad tai yra vienas iš svarbiausių darbų Lietuvoje.“
   Prie prezidentūros rūmų koncertavo vaikų kolektyvai, skambėjo linksma muzika, vaikai vaišinosi skanumynais, piešė savo svajones, žaidė žaidimus.
Rašytoja Danguolė Kandrotienė kiekvienam vaikui padovanojo savo kūrybos knygą „Mano kelionių dienoraštis“, kurioje vaikai galės užsirašyti visus smagius dalykus, kurie nutiks kelionių metu. Taip pat dienoraštyje yra daug keliautojui naudingų patarimų, būtinų daiktų sąrašas, kelionių žemėlapis ir dar daug daug visko.
Išvykstant į namus kiekvienam dienos centrui gerieji maltiečiai padovanojo po „saldžią“ dovanėlę.  Vaikai sugrįžo pilni įspūdžių, geros nuotaikos, nešini dovanomis.
Nuoširdžiai dėkojame Ignalinos maltiečiams už suteiktą galimybę dalyvauti nuotaikingoje šventėje.

  

Prieš pat šv. Žolinių šventę Naujo Daugėliškio padalinio vaikai, vykdydami įvairias užduotis, pėsčiomis nuėjo apie 11 km iki Veliuonų ežero. Žygio metu žaidė įvairius žaidimus,  grybavo, atlikdami pažintines užduotis mokėsi atpažinti medžius bei tikrino savo praktines žinias kaip suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam žmogui miške. Pasiekę poilsiavietę, laužo žarijose gamino kareivišką košę, pirmą kartą ragavo virtų  vėžių. Vėliau poilsiavietėje vaikus aplankė Ignalinos rajono  policijos komisariato pareigūnai, kurie vaikams  surengė bendrų žinių apie saugų eismą viktoriną  bei apdovanojo dovanėlėmis. Žygio metu vaikai mokėsi bendradarbiauti, kurti sveikus tarpusavio santykius. Jau seniai ne naujiena, kad aktyviai poilsiaujant, mažinamas vaikų emocinį nuovargis, stiprinama fizinė sveikata. Taigi didžiulis AČIŪ žygio organizatoriams, kartu su vaikais ir darbuotojais puikiai leidusiems laiką bei šaunių minčių generatoriams Irmantui Staliauskui ir Dainiui Bieliniui.

 Lekiant paskutinėms vasaros atostogų dienoms, Naujojo Daugėliškio antros šeimynos vaikai išvyko pasižvalgyti po Zarasų apylinkes. Išvykos metu aplankė Dusetų skulptūrų parką, grožėjosi Antalieptės marių platybėmis, apžiūrėjo Antalieptės, ir jau mūsų krašto, Padysnio hidroelektrines, susipažino su jų vykdoma veikla.

  

Gamta gausi įvairiomis gėrybėmis tik sugebėk su ja susidraugauti. Kai sirpsta miškuose mėlynės , žemuogės, o samanose dygsta voveraitės, miškai aidi žmonių balsais. Taigi išsiruošė ir Naujojo Daugėliškio padalinio vaikai tų miško  gėrybių prisirinkti, gamta pasigrožėti...