GIMK programa – Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, nuolatinių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programa, patvirtinta Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2024 m. birželio 3 d. įsakymu Nr. BV-112. Programa sudaryta iš pagrindinės ir specializuotos programų:
- Pagrindinė globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programa.
- Specializuota asmenų, siekiančių teikti socialinės priežiūros paslaugas, ir bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programa.
Programą įgyvendinti turi teisę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atestuoti asmenys (darbuotojai).
Svarbus GIMK programos dėsnis – viską pradėti nuo savęs. Asmenys mokymų metu gali atvirai kalbėti apie tai, ką jie jaučia vienų ar kitų praktinių užduočių metu, atsakyti sau į daugelį klausimų, įvertinti, ar jie gali tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais ar įvaikintojais ir ar turi tam reikalingų žinių bei gebėjimų.
APIE GIMK MOKYMUS
Pagrindiniai mokymai – grupiniai mokymai asmenims, norintiems tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu, budinčiu globotoju ar įvaikinti vaiką, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojams pagal Pagrindinę globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programos dalį, kuriuos sudaro 10 temų.
Specializuoti mokymai – grupiniai mokymai asmenims, norintiems tapti budinčiu ar nuolatiniu globotoju, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojams pagal Specializuotą asmenų, ketinančių teikti socialinės priežiūros paslaugas, ir bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programos dalį, kuriuos sudaro 8 temos.
PARAMA TAPUS GLOBĖJU
Tapus globėju, visą globos laikotarpį Jus lydės globos koordinatorius ir globos centro specialistų komanda, kurie suteiks Jums galimybę tobulinti savo gebėjimus vaikų auginimo srityje, suteiks įvairiapusę paramą ir pagalbą, kvies aktyviai įsitraukti į globėjų bendruomenę.
Finansinė parama:
- Globos (rūpybos) išmoka.
- Globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas.
- Vaiko pinigai.
Globojamam (rūpinamam) vaikui sulaukus 18-os metų jam skiriama vienkartinė išmoka įsikūrimui (būstui, buities technikai, studijoms, mokamoms sveikatos paslaugoms ir kt.). Tęsiant mokslus iki 24 metų taip pat kas mėnesį skiriama globos (rūpybos) išmoka.
Asmuo, nusprendęs tapti budinčiu globotoju ir pasirašęs tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį, veiklą vykdo pagal individualios veiklos pažymą. Už vaiko (-ų) priežiūrą yra mokamas atlyginimas.